REKLAMA

Rekonstrukcja rządu: Krzysztof Szczerski nie obejmie stanowiska szefa MSZ

  • Autor: PAP/JS
  • 08 stycznia 2018 19:57
Rekonstrukcja rządu: Krzysztof Szczerski nie obejmie stanowiska szefa MSZ W drugiej połowie grudnia Szczerski, odnosząc się do doniesień o tym, iż miałby objąć funkcję szefa MSZ w rządzie Morawieckiego, przyznał, że "ta propozycja jest na stole". (Krzysztof Szczerski, fot.prezydent.pl)

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski nie obejmie stanowiska ministra spraw zagranicznych - podał portal wpolityce.pl. We wtorek (9 stycznia) premier Mateusz Morawiecki ma dokonać zmian w składzie rządu.

W drugiej połowie grudnia Szczerski, odnosząc się do doniesień o tym, iż miałby objąć funkcję szefa MSZ w rządzie Morawieckiego, przyznał, że "ta propozycja jest na stole".

Według poniedziałkowych informacji portalu wpolityce.pl Szczerski nie przyjął propozycji zastąpienia Witolda Waszczykowskiego na stanowisku ministra spraw zagranicznych i - jak czytamy - "wybrał kontynuację pracy dla prezydenta Andrzeja Dudy jako szef jego gabinetu".

Jak podał portal, prezydencki minister nie chciał komentować tych informacji.

We wtorek o godz. 12 w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda, na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego, dokona zmian w składzie Rady Ministrów - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta.

Wcześniej rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska powiedziała PAP, że we wtorek poznamy nowy skład rządu. "Kończymy proces rekonstrukcji, około południa powinno odbyć się zaprzysiężenie nowych ministrów" - poinformowała

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA