REKLAMA

Rekonstrukcja rządu, Kukiz'15: Będziemy bardzo uważnie patrzeć na ręce nowym ministrom

 • Autor: PAP/JS
 • 09 stycznia 2018 16:36
Rekonstrukcja rządu, Kukiz'15: Będziemy bardzo uważnie patrzeć na ręce nowym ministrom Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz na wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie, odnosząc się do zmian w MSWiA, zaznaczył, że ważną informacją będzie to, "kto zostanie wiceministrem od tzw. mundurówki" (fot. twitter.com/Kukiz15)

Będziemy bardzo uważnie patrzeć na ręce nowym ministrom i walczyć o realizację naszego programu - powiedział wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15). Wyraził nadzieję, że zmiany w rządzie doprowadzą do spokojnej i merytorycznej pracy na rzecz obywateli.

 • Tyszka odniósł się personalnie do kilku zmian w rządzie - choć jak podkreślił - klubu Kukiz'15 "nie interesują personalia".
 • Paweł Kukiz dobrze ocenił pracę nowego szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, jako wicemarszałka Sejmu.
 • "Pan Brudziński (podczas obrad) zachowywał zimną krew takiego dosyć też wesołego rekina" - zaznaczył.

Podczas wtorkowej (9 stycznia) uroczystości na nowego ministra finansów powołana została Teresa Czerwińska, a ministrem inwestycji i rozwoju został Jerzy Kwieciński. Dotychczas resortami finansów i rozwoju kierował Mateusz Morawiecki. Prezydent Andrzej Duda powołał też Jadwigę Emilewicz na ministra przedsiębiorczości i technologii, Jacka Czaputowicza na szefa MSZ, a Łukasza Szumowskiego na ministra zdrowia.

Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz na wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie, odnosząc się do zmian w MSWiA, zaznaczył, że ważną informacją będzie to, "kto zostanie wiceministrem od tzw. mundurówki". "Jeżeli na tym stanowisku pozostanie Jarosław Zieliński, to właściwie żadna wymiana Mariusza Błaszczaka na Joachima Brudzińskiego nie miała by sensu" - stwierdził lider Kukiz'15.

Kukiz dobrze ocenił pracę nowego szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, jako wicemarszałka Sejmu. "Pan Brudziński (podczas obrad) zachowywał zimną krew takiego dosyć też wesołego rekina" - zaznaczył.

Tyszka powiedział, że "bardzo się cieszy, iż rekonstrukcja już nastąpiła". "Od pół roku mieliśmy do czynienia z sytuacją antypaństwową, w której ministrowie nie mogli normalnie pracować, a nasi partnerzy zagraniczni nie do końca wiedzieli z kim mogą rozmawiać" - powiedział Tyszka.

Podkreślił, że Kukiz'15 oczekuje od rządu spokojnej i merytorycznej pracy na rzecz obywateli. "Mamy nadzieję, że te zmiany do tego doprowadzą. Będziemy bardzo uważnie patrzeć na ręce nowym ministrom i walczyć o realizację naszego programu" - mówił wicemarszałek Sejmu.

W jego ocenie, to "dobrze, że został rozwiązany konflikt między ministrem obrony narodowej a prezydentem". "To była sytuacja kuriozalna na skalę światową, grożąca bezpieczeństwu Polaków" - podkreślił.

Tyszka odniósł się personalnie do kilku zmian w rządzie - choć jak podkreślił - klubu Kukiz'15 "nie interesują personalia". "Jeżeli chodzi o nową minister finansów, to my oczekujemy realizacji dwóch obietnic Prawa i Sprawiedliwości, czyli podniesienia najniższej w Europie kwoty wolnej od podatku i obniżenia VAT-u, który uderza w najbiedniejszych, z 23 do 22 proc., to miało się stać już dwa lata temu" - zaznaczył Tyszka.

Z kolei od nowej minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz, klub Kukiz'15 - mówił Tyszka - oczekuje wprowadzenia programu mikro ZUS-u dla drobnych przedsiębiorców. "To jest jedna z najistotniejszych spraw w Polsce" - przekonywał.

Tyszka odniósł się również do powołania Łukasza Szumowskiego na stanowisko ministra zdrowia. "Cieszymy się, że jest szansa na nowe otwarcie, jeżeli chodzi o politykę zdrowotną. My postulujemy od dawna, żeby szukać ponadpartyjnego porozumienia pod auspicjami pana prezydenta. Liczymy na to, że nowy minister zdrowia będzie na to otwarty, dlatego, że sytuacja w systemie ochrony zdrowia jest tragiczna" - ocenił.

Tyszka wskazał też, że wielkie zadania stoją przed nowym ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem. "Dlatego, że musi w najbliższym czasie znaleźć pięciu sojuszników w Europie, żeby powstrzymać sankcje, które nam grożą na mocy artykułu 7. My jako ugrupowanie propaństwowe, trzymamy kciuki, dlatego, że inaczej to się może po prostu odbić na kieszeniach obywateli" - podkreślił poseł Kukiz'15.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

 • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA