REKLAMA

Rekonstrukcja rządu: Nowy rząd to zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl/AT
  • 10 stycznia 2018 13:52

Konstanty Radziwiłł, Witold Waszczykowski i Antoni Macierewicz stracili stanowiska wskutek presji - wskazują Wojciech Kuta, redaktor naczelny RynekZdrowia.pl i Rafał Kerger, redaktor naczelny WNP.PL i PortalSamorzadowy.pl.

Rząd Mateusza Morawieckiego przeszedł gruntowne zmiany. Z ministerialnymi fotelami pożegnali się Antoni Macierewicz, Jan Szyszko, Konstanty Radziwiłł, Witold Waszczykowski oraz Anna Streżyńska. W ich miejsce pojawili się nowi ministrowie: Teresa Czerwińska, Jadwiga Emilewicz, Jerzy Kwieciński i Joachim Brudziński. Swoje funkcje w rządzie zmienili też Andrzej Adamczyk i Mariusz Błaszczak.

- Minister Konstanty Radziwiłł stracił stanowisko wskutek presji lekarzy, środowiska, z którego się wywodzi, a z którym ostatecznie nie potrafił się porozumieć - wskazuje Wojciech Kuta, redaktor naczelny RynekZdrowia.pl

- Wskutek presji teki stracili także Witold Waszczykowski i Antoni Macierewicz, zmiany w rządzie mają jednak charakter koncyliacyjny, na pewno nowy rząd to także zwycięstwo Andrzeja Dudy - dodaje Rafał Kerger, redaktor naczelny WNP.PL i PortalSamorzadowy.pl.

O gruntownej przebudowie rządu Adam Sierak (dziennikarz WNP.PL) rozmawiał z Rafałem Kergerem oraz Wojciechem Kutą w najnowszym wydaniu magazynu gospodarczego "Sektor".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA