REKLAMA

Rekonstrukcja rządu: Ponad pięciu ministrów do wymiany

  • Autor: PAP/AT
  • 08 stycznia 2018 09:58
Rekonstrukcja rządu: Ponad pięciu ministrów do wymiany Rekonstrukcja rządu będzie średnia - powiedział Stanisław Karczewski (fot.premier.gov.pl)

Planowana rekonstrukcja rządu obejmie wymianę więcej niż 5, mniej niż 10 ministrów - zapowiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Karczewski, pytany w internetowej części programu Radia Zet, jak oceniłby planowaną rekonstrukcję rządu, odparł, że będzie ona "średnia". Karczewski poinformował, że zostanie wymienionych mniej niż dziesięciu, ale więcej niż pięciu ministrów.

Marszałek Senatu dodał, że liczba ministrów do wymiany nie zaskoczyła go. "Spodziewaliśmy się takiej właśnie (rekonstrukcji), o której rozmawialiśmy w czwartek wieczorem" - dodał, odnosząc się do spotkania władz PiS.

Czytaj też: Zmiany w rządzie jeszcze dziś. "To będzie głęboka rekonstrukcja"

Pytany o czwartkowe spotkanie władz Prawa i Sprawiedliwości, Karczewski powiedział, że wtedy "były jeszcze pewne znaki zapytania" odnośnie nowych członków rządu. "Ale te małe znaki zapytania zawsze są i zawsze się jeszcze może zmienić decyzja" - zaznaczył.

Według nieoficjalnych informacji zaprzysiężenie nowych ministrów planowane jest na wtorek. Do zmian w rządzie Mateusza Morawieckiego ma dojść przed wylotem szefa rządu do Brukseli - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł w PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA