REKLAMA

Rekonstrukcja rządu, Rafał Bochenek: Jeżeli będzie konieczne, będą korekty strukturalne w rządzie

  • Autor: PAP/AT
  • 30 października 2017 08:10
Rekonstrukcja rządu, Rafał Bochenek: Jeżeli będzie konieczne, będą korekty strukturalne w rządzie Zmiany w rządzie: Premier dokona korekt tam, gdzie to jest konieczne - powiedział Rafał Bochenek (Rafał Bochenek, fot. KPRM/Flickr)

Zmiany w rządzie będą służyły temu, by jeszcze lepiej realizować program Prawa i Sprawiedliwości - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek o planowanej rekonstrukcji rządu.

"Żadnej rewolucji nie przewidujemy, żadnych gwałtownych zmian nie będzie" - podkreślił Bochenek w "Sygnałach Dnia" radiowej Jedynki. Jak dodał, premier Beata Szydło co roku przeprowadza "systematyczną ocenę swoich ministrów". "Taka ocena miała miejsce w zeszłym roku, na początku również tego roku były organizowane takie przeglądy poszczególnych resortów. Ministrowie nakreślali te swoje priorytety na nadchodzący rok. I tak naprawdę koniec tego roku, koniec drugiego roku rządu pani premier Beaty Szydło i Prawa i Sprawiedliwości jest dobrą okazją do tego, aby dokonać takich podsumowań" - powiedział rzecznik rządu.

Czytaj też: Zmiany w rządzie już pewne

Zwrócił uwagę, że takie podsumowanie było zapowiadane od wielu miesięcy przez premier Szydło i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. "To niewątpliwie się odbędzie i będzie na pewno okazja do tego, żeby przyjrzeć się pracy poszczególnych resorów, a być może również dokonać - zresztą pani premier zapowiedziała, że tak będzie - korekt tam, gdzie to jest konieczne" - zaznaczył Bochenek.

Czytaj też: Rząd w nowej obsadzie

Dodał, jeżeli będzie to konieczne, będą także "korekty strukturalne w rządzie".

Przypomniał, że zmiany w obecnym rządzie już były - jesienią zeszłego roku wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki przejął - od Pawła Szałamachy - kompetencje ministra finansów. "Warto pamiętać, że jeszcze kilka miesięcy temu mieliśmy w składzie rządu ministra skarbu. Ten resort również został rozwiązany z uwagi na dopełnienie misji przez pana ministra Dawida Jackiewicza, także te zmiany stopniowo następują" - podkreślił Rafał Bochenek.

Rzecznik rządu powiedział, że Beata Szydło ma już swoje przemyślenia i "wie, gdzie należy dokonać korekty tak, aby ta praca rządu była lepsza, wydajniejsza, sprawniejsza". "I temu wyłącznie będą służyły te zmiany tak, aby jeszcze lepiej realizować program Prawa i Sprawiedliwości - program, który obiecaliśmy Polakom" - zaznaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA