REKLAMA

Rekonstrukcja rządu, Ryszard Terlecki: Zmiany w połowie listopada. Premier zachowa stanowisko

  • Autor: PAP/AT
  • 02 listopada 2017 11:05
Rekonstrukcja rządu, Ryszard Terlecki: Zmiany w połowie listopada. Premier zachowa stanowisko ZMiany w rządzie w połowie listopada - powiedział wiceszef PiS (Ryszard Terlecki, fot.ryszardterlecki.pl)

Kierownictwo PiS spotka się w najbliższych dniach w Warszawie ws. rekonstrukcji rządu – powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

• Zmiany w rządzie nastąpią w połowie listopada - powiedział Terlecki.

• Premier Beata Szydło utrzyma stanowisko – dodał.

• Zapowiedział też, że kierownictwo PiS spotka się w najbliższych dniach w Warszawie ws. rekonstrukcji rządu.

"Będziemy myśleć jak powinna wyglądać rekonstrukcja rządu" - powiedział Terlecki o spotkaniu kierownictwa PiS.

Terlecki pytany na antenie Radia Kraków o skalę zmian w rządzie, i o to, czy dotyczyć one będą tylko ministerstwa zdrowia, odpowiedział: "Zobaczymy. Nie chcę przesądzać dzisiaj. Nie powiem czego dotyczą zmiany, nie wskażę też skali".

Pytany, czy zakwestionowanie przez KRS kandydatur ponad 260 asesorów wpłynie na prace nad zmianami w sądownictwie, odpowiedział: "To jeszcze raz ilustruje tę chorą sytuację w gremiach sądowych. Niestety cztery stracone miesiące już się odbijają, widać tego skutki. Jestem dobrej myśli. Było spotkanie ekspertów prezydenta i PiS. Prace są na ukończeniu".

Zapewnił, że projekty ustaw "jak najszybciej" wejdą do Sejmu. Nie chciał jednak potwierdzić, czy stanie się to w przyszłym tygodniu (w środę rozpocznie się posiedzenie Sejmu).

Czytaj też: Zmiana ministra Witolda Waszczykowskiego jedną z najbardziej prawdopodobnych

W poniedziałek wieczorem rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa Waldemar Żurek poinformował, że Rada postanowiła nie powoływać asesorów sądowych z listy przesłanej przez ministra sprawiedliwości. "Wobec wszystkich 265 kandydatów wyrażono skuteczny sprzeciw" - zaznaczył. Dodał, że jest to spowodowane niespełnianiem kryteriów ustawowych.

Asesorzy z listy MS napisali we wspólnym stanowisku, że sprzeciw KRS wobec wszystkich 265 asesorów nie jest oparty na okolicznościach, które w świetle przepisów mogą stanowić podstawę takiej decyzji. "Chcemy wykonywać służbę w sposób bezstronny, z dala od sporów politycznych" - zadeklarowali.

Terlecki ocenił, że oświadczenie asesorów ośmiesza i podważa decyzję KRS. "Tu jest konflikt polityczny, przenoszący się na struktur państwa. To niedobrze. Niedobrze, że środowisko prawnicze służy destabilizacji państwa. Trzeba działać radykalnie. Ten konflikt pokazuje, że nasze projekty z lipca były uzasadnione" - wskazał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA