REKLAMA

Rekonstrukcja rządu, Ryszard Terlecki: Zmiany w rządzie w okolicach 15 listopada

  • Autor: PAP/AT
  • 26 października 2017 10:41
Rekonstrukcja rządu, Ryszard Terlecki: Zmiany w rządzie w okolicach 15 listopada Nie możemy pozwolić na to, żeby nas łapano za słowo - powiedział wicemarszałek Sejmu (Ryszard Terlecki, fot.facebook.com/ryszardterlecki)

Zmiany w rządzie będą, ale będzie o nich wiadomo, wtedy kiedy nastąpią - powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Zapytany w Radiu Wnet, czy wie, jaka będzie rekonstrukcja rządu, Terlecki powiedział, że słyszy się o tym bardzo dużo w przestrzeni medialnej. "Z konieczności musimy się jakby uodpornić na dociekania dziennikarzy czy komentatorów, no i uodporniliśmy się przez ten czas, więc spokojnie mówimy, że rekonstrukcja będzie wtedy, gdy będzie" - dodał.

"Przyjąłem pewien sposób postępowania wobec tej narastającej fali plotek. Nie możemy pozwolić na to, żeby nas łapano za słowo, np. jak powiem, że minister od papierów wartościowych - nie wiem, czy jest taki minister, szukam takiego przykładu, który by wyglądał absurdalnie - jest źle oceniany i to natychmiast wywoła falę komentarzy, że w tym właśnie resorcie szykuje się jakaś zmiana. Zmiany jakieś będą, ale będzie o nich wiadomo, wtedy kiedy nastąpią" - podkreślił polityk PiS.

Rząd PiS został powołany 16 listopada 2015 r. (Rząd Beaty Szydło, fot.premier.gov.pl)

Dopytany, czy będzie to w okolicach 15 listopada powiedział: "Prawdopodobnie tak. To będzie połowa miesiąca".

We wtorek (24 październik) premier Beata Szydło zapowiedziała, że będą zmiany w rządzie. "(...) Te decyzje omawiam z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim; w ciągu najbliższych kilkunastu dni poinformuję o decyzjach, które podjęłam - powiedziała w TVN24 Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA