REKLAMA

Rekonstrukcja rządu: Teresa Czerwińska nowym ministrem finansów?

  • Autor: AT
  • 13 grudnia 2017 13:19
Rekonstrukcja rządu: Teresa Czerwińska nowym ministrem finansów? Teresa Czerwińska (fot.nauka.gov.pl)

Myślę, że w naturalny sposób pan premier Mateusz Morawiecki wskaże jako przyszłego ministra finansów kogoś ze swoich obecnych zastępców - powiedział wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Podczas konferencji prasowej w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju wicepremier Jarosław Gowin został zapytany o to, czy szansę na stanowisko ministra finansów w rządzie Mateusza Morawieckiego ma Teresa Czerwińska, aktualna wiceminister finansów oraz wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego w latach 2015-2017.

- W Ministerstwie Finansów pan premier Morawiecki ma do tej pory kilkoro znakomitych zastępców" - odpowiedział Gowin.

- Myślę, że tutaj w naturalny sposób pan premier Morawiecki wskaże jako przyszłego ministra kogoś ze swoich obecnych zastępców. Kto to będzie? Poczekajmy dosłownie kilka tygodni - dodał.

Czytaj też: Mateusz Morawiecki - premier i minister dwóch resortów. Jak długo?

W piątek (8 grudnia) prezydent Andrzej Duda przyjął dymisję rządu Beaty Szydło i desygnował Mateusza Morawieckiego na premiera. W poniedziałek (11 grudnia) powołany został rząd Morawieckiego. Nowy premier, który urząd objął po Beacie Szydło, został jednocześnie powołany na szefa resortu finansów i rozwoju, była premier została wicepremierem, skład reszty Rady Ministrów nie zmienił się. Nowy premier we wtorek (12 grudnia) wygłosił expose w Sejmie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA