REKLAMA

Rekonstrukcja rządu: Wniosek o odwołanie i powołanie ministrów już podpisany

  • Autor: PAP/AT
  • 09 stycznia 2018 08:50
Rekonstrukcja rządu: Wniosek o odwołanie i powołanie ministrów już podpisany Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego dokona zmian w składzie Rady Ministrów (Mateusz Morawiecki, ot.premier.gov.pl)

Premier Mateusz Morawiecki podpisał wniosek o odwołanie ministrów i powołanie nowych.

"Dziś rano Premier @MorawieckiM podpisał wniosek do PAD o odwołanie i powołanie ministrów. 7.30 wręczyłem dokument szefowej KPRP H. Szymańskiej. #rekonstrukcja" - napisał na Twitterze szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

We wtorek, o godz. 12 - jak poinformowała prezydencka kancelaria - prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego dokona zmian w składzie Rady Ministrów. Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska zapowiadała wcześniej, że we wtorek (9 stycznia) "ostatecznie kończy się proces rekonstrukcji".

Z kolei szef resortu spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak pytany czy Pałac Prezydencki miał duży wpływ na to, jaki będzie skład rządu po jego rekonstrukcji powiedział: "niewątpliwie tak (...); miał wpływ na to, co dziś się wydarzy".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA