REKLAMA

Rekordowo wysokie poparcie dla prezydenta Andrzeja Dudy. Weto pomogło

  • Autor: PAP/AT
  • 12 września 2017 06:43
Rekordowo wysokie poparcie dla prezydenta Andrzeja Dudy. Weto pomogło Prezydent zanowtował najlepszy wynk od 2015 r. (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Grzegorz Jakubowski)

Od czasu zawetowania ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa popularność prezydenta Andrzeja Dudy idzie w górę. To są najlepsze wyniki prezydenta od sierpnia 2015 roku.

Jeśli Andrzejowi Dudzie uda się przekonać opinię publiczną, że w sprawie sądów wypracował rozwiązania kompromisowe, może liczyć na dalszy wzrost popularności - pisze "Rzeczpospolita".

Od czasu zawetowania ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa popularność prezydenta Andrzeja Dudy idzie w górę.

Z sondażu wykonanego na zlecenie "Rz" przez IBRiS wynika, że 56,6 proc. badanych ocenia działalność prezydenta "raczej dobrze" lub "zdecydowanie dobrze". Jeszcze w lipcu było to 47,3 proc. badanych.

Czytaj też: Polacy murem za prezydentem

To są najlepsze wyniki prezydenta od sierpnia 2015 roku, kiedy zaufanie do prezydenta Andrzeja Dudy zbadano po raz pierwszy.

- Analiza struktury ocen działalności prezydenta wskazuje, że część twardego elektoratu PiS obniżyła temperaturę poparcia i jest mniej entuzjastyczna wobec jego decyzji - mówi Marcin Duma, szef IBRiS. - Ale prezydent "rekompensuje" to sobie gdzie indziej, znajdując poparcie wśród wyborców centrowych. Opozycyjny elektorat najprawdopodobniej docenił weta postawione przez Andrzeja Dudę w lipcu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA