REKLAMA

Reprywatyzacja: Były prezydent Warszawy stanie przed Komisją weryfikacyjną

  • Autor: PAP/AT
  • 04 października 2017 06:48
Reprywatyzacja: Były prezydent Warszawy stanie przed Komisją weryfikacyjną Pod lupę zostały wzięte umowy, jakie magistrat podpisywał z zewnętrznymi firmami na usługi prawne (fot.pixabay.com)

Były wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak ma zeznawać przed komisją weryfikacyjną zajmującą się reprywatyzacją.

Były zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz mógł popaść w konflikt interesów - ujawnia "Nasz Dziennik". Sprawę badają już służby. Były wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak ma zeznawać przed komisją weryfikacyjną zajmującą się stołeczną reprywatyzacją.

Grozi mu też postępowanie dotyczące złamania innych przepisów - czytamy w artykule.

Jak podaje "Nasz Dziennik", pod lupę zostały wzięte umowy, jakie magistrat podpisywał z zewnętrznymi firmami na usługi prawne. Odpowiadał za to także Jarosław Jóźwiak, któremu podlegało biuro prawne ratusza.

Czytaj też: W Urzędzie Miasta działała mafia reprywatyzacyjna?

Okazuje się, że dziewięć takich umów w latach 2014-16 urząd podpisał z kancelarią prawną prof. Marka Wierzbowskiego. Ich wartość to niemal 240 tys. zł, a większość tych kontraktów była zawarta w czasie urzędowania wiceprezydenta Jóźwiaka.

Nie byłoby w tym może nic zastanawiającego, gdyby nie fakt, że po odejściu z urzędu miejskiego Jarosław Jóźwiak został zatrudniony właśnie w kancelarii prof. Wierzbowskiego - zauważa "Nasz Dziennik"

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA