REKLAMA

Reprywatyzacja: Hanna Gronkiewicz-Waltz przed komisją ze statusem świadka

  • Autor: PAP/AT
  • 11 października 2017 09:55
Reprywatyzacja: Hanna Gronkiewicz-Waltz przed komisją ze statusem świadka Hanna Gronkiewicz-Waltz dostanie status świadka (Hanna Gronkiewicz-Waltz, fot.facebook.com/hanna.gronkiewiczwaltz)

Szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki zaproponował prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz zmianę charakteru ze strony na świadka na najbliższych posiedzeniach komisji.

Jaki, który przedstawiał w TVN24 założenia projektu ustawy reprywatyzacyjnej, na sugestię TVN24, by "z racji wojny na słowa" wyłączył się z przesłuchania Gronkiewicz-Walt i tylko prowadził posiedzenie, na którym pytania zadawaliby inni członkowie komisji, odpowiedział: "Tego nie mogę zadeklarować, ale mogę zadeklarować co innego - że na wszystkie najbliższe rozprawy mogę nie wzywać pani prezydent w charakterze strony - czyli również nie otrzyma kary grzywien - a zmienię jej status, tak jak ona chciała, ze statusu strony na status (...) świadka, tylko na sprawę Noakowskiego 16 w grudniu".

"Jeżeli pani prezydent przyjmie tę moją (...) publiczną ofertę, to ja wycofam wezwania dotychczasowe na najbliższe rozprawy" - dodał.

Czytaj też: Patryk Jaki: Koniec oddawania kamienic z lokatorami

Zaznaczył, że nie oznaczałoby to anulowania już nałożonych grzywien.

We wtorek (10 października) członek komisji Jan Mosiński (PiS) opowiedział się za podwyższeniem grzywien za niestawinnictwo przed komisją badającą reprywatyzację w Warszawie. Obecnie komisja może nałożyć kary do 3 tys. zł i do 10 tys. zł. Gronkiewicz-Waltz kilkakrotnie została ukarana za niestawienie się przed komisją.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA