REKLAMA

Reprywatyzacja, Jan Mosińsi: Jestem przekonany, że Hanna Gronkiewicz-Waltz stawi się przed komisją

  • Autor: PAP/AT
  • 11 grudnia 2017 06:58
Reprywatyzacja, Jan Mosińsi: Jestem przekonany, że Hanna Gronkiewicz-Waltz stawi się przed komisją Sprawa dotycząca nieprawidłowości przy reprywatyzacji kamienicy przy Noakowskiego 16, w którą jest zamieszany mąż Hanny Gronkiewicz-Waltz zostanie rozstrzygnięta do połowy grudnia - powiedział Jan Mosiński (Hanna Gronkiewicz-Waltz, fot.facebook.com/hanna.gronkiewiczwaltz)

Hanna Gronkiewicz-Waltz posiada zbyt dużą wiedze o mechanizmach, które rządzą tą złą reprywatyzacją – mówi Jan Mosiński, członek komisji weryfikacyjnej badającej reprywatyzację w Warszawie.

Jestem przekonany, że Hanna Gronkiewicz-Waltz stawi się przed komisją weryfikacyjną . Dlatego, że posiada zbyt dużą wiedze o mechanizmach, które rządzą tą złą reprywatyzacją – mówi w „Naszym Dzienniku” Jan Mosiński, członek komisji weryfikacyjnej badającej reprywatyzację w Warszawie.

Mosiński w gazecie odniósł się również do zarzutów, że podniesienie górnego limitu kar grzywny za niestawiennictwo przed komisją weryfikacyjną i możliwość przymusowego doprowadzenia przed nią, został przygotowany z myślą o prezydent Warszawy.

Czytaj też: Jaki: Komisja ma nowe dowody w sprawie reprywatyzacji

"Opozycja już mówi, że ten przepis (...) jest specjalnie dla Hanny Gronkiewicz-Waltz. To jest nieprawda. Patrzymy na tę kwestię znacznie szerzej. Już w tej chwili doświadczamy pewnej obstrukcji ze strony pewnych osób, podmiotów prawnych, mających swój udział w niecnym procederze, który badamy, i które są skłonne zapłacić każdą kwotę - czy to 20 tys. zł, czy 50 tys. zł, aby tylko nie zeznawać przed komisją pod rygorem odpowiedzialności karnej. To z myślą o tych osobach i takich przypadkach jest ten. Ale oczywiście jeśli pani prezydent miasta stołecznego Warszawy uporczywie nie stawia się na wezwania, to sama umiejscawia się w grupie osób, których ten restrykcyjny przepis może dotykać" - wyjaśnił Mosiński.

Poseł w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" poinformował, że sprawa dotycząca nieprawidłowości przy reprywatyzacji kamienicy przy Noakowskiego 16, w którą jest zamieszany mąż Hanny Gronkiewicz-Waltz zostanie rozstrzygnięta do połowy grudnia. "Myślę, że w ciągu dwóch tygodni, jeszcze przed świętami, decyzje w sprawie Noakowskiego 16 ogłosimy" - zapowiedział poseł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Mieszko 2017-12-11 17:44:40
    Kogo to interesuje sama odejdzie na mera Kijowa



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA