REKLAMA

Reprywatyzacja, Jarosław Sellin: Mirosław Kochalski nie dopełnił swoich obowiązków

 • Autor: PAP/AT
 • 02 listopada 2017 09:35
Reprywatyzacja, Jarosław Sellin: Mirosław Kochalski nie dopełnił swoich obowiązków W ocenie Sellina ówczesny sekretarz, wydając decyzję ws. Nabielaka 9, nie dopełnił obowiązków tak, jak należy (Jarosław Sellin, fot.youtube.com)

Są poważne wątpliwości co do właściwości działań i nadzoru Mirosława Kochalskiego - powiedział wiceminister kultury Jarosław Sellin odnosząc się do sprawy reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Nabielaka 9.

• Komisja weryfikacyjna badała we wtorek (31 października) reprywatyzację nieruchomości przy ul. Nabielaka 9.

• Przesłuchanie Mirosława Kochalskiego ws. nieruchomości przy ul. Nabielaka 9 spowodowało, że są poważne wątpliwości co do właściwości jego działań i nadzoru - powiedział Sellin.

• Komisja weryfikacyjna powinna uczynić jakąś ocenę jego działania - dodał.

Komisja weryfikacyjna badała we wtorek (31 października) reprywatyzację nieruchomości przy ul. Nabielaka 9 - kolejnej kamienicy z lokatorami. Mieszkała tam działaczka ruchu lokatorskiego Jolanta Brzeska, która zginęła w 2011 r. w niewyjaśnionych okolicznościach; dowody wskazują na zabójstwo.

Przed komisją zeznawał Mirosław Kochalski, b. sekretarz m.st. Warszawy z ramienia PiS, dziś wiceprezes PKN Orlen, który w styczniu 2006 r. wydał decyzję zwrotową ws. nieruchomości przy ul. Nabielaka 9.

Sellin w czwartek w Radiu ZET ocenił, że przesłuchanie Kochalskiego spowodowało, że "są poważne wątpliwości co do właściwości jego działań i nadzoru". "Uważam, że jakąś ocenę jego akurat działania komisja weryfikacyjna powinna uczynić" - podkreślił. Zauważył, że pojawiły się już krytyczne głosy przewodniczącego komisji Patryka Jakiego w tej sprawie. Zdaniem Jakiego, zeznania Kochalskiego pokazują, że "zachowywał się bardzo źle i powinien się uczyć od śp. Lecha Kaczyńskiego". Dopytywany, czy Kochalski powinien pozostać na stanowisku wiceszefa Orlenu, Jaki stwierdził, że taka decyzja nie należy do niego, ale - jak podkreślił - w jego opinii, nie powinien.

W ocenie Sellina ówczesny sekretarz, wydając decyzję ws. Nabielaka 9, "nie dopełnił obowiązków tak, jak należy". "Nadzoru właściwego nad tym procesem nie było" - dodał.

Wiceminister pytany, czy Kochalski powinien nadal pełnić funkcję wiceprezesa Orlenu, odparł: "to jest decyzja Rady Nadzorczej, ale myślę, że w domenie publicznej jest tak, że powinniśmy pilnować, kto jaki standard reprezentuje".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Anna KLZ 2017-11-02 23:10:25
  proste, należałoby dotrzeć do osoby / osób które nakazały taki sposób zachowania i nagrodzenia stanowiskiem wiceszefa ... Pan Kochalski winien przyznać się z jakiego polecenia zaniedbał swoje obowiązki wobec przepisom Konstytucyjnym [..]
 • Madera 2017-11-02 14:28:17
  NIEM USTAWY na jakiej podstawie dokonywaliście tej rzekomej reprywatyzacji ? Dostaliście odszkodowanie jako Żydzi teraz chcecie jako Polacy?Dostaliście odszkodowania od Niemiec i każdego Państwa, od Polski też a teraz kolejny raz wyciągacie swoje brudne łapska, po naszą własność? Na jakiej podstawie Sąd orzekał ? Na podstawie Talmudu ?! Jakim prawem w chrześcijańskim kraju większe prawo ma Gmina Żydowska skoro to bandyci i złodzieje....ile majątku polskiego im wręczyliście Żydowscy Okupanci ?!Wynocha z Polski....nie będziecie i nie jesteście Polakami więc won stąd ! Swoje prawa stosujcie w swoim państwie golce a nie nas rabować bandyci, teraz jeszcze ścierwa POLSKIE KOPALNIE I WEGIEL SPRZEDAJECIE A JAKIM PRAWEM BANDYCI ?! TO NIE WASZE MIENIE BANDYCI !
 • Madera 2017-11-02 14:16:20
  Jakiej reprywatyzacji....Wy idiotów udajecie ,czy może, ogłuchliście z tej pazerności !ŻYDZI NIC WAM SIĘ OD POLSKI NIE NALEŻY TO WY POWINNIŚCIE KRATY GRYŻĆ ZA TO CO POLAKOM UKRADLIŚCIE TERA, KRADNIECIE DALEJ, I UKRADLIŚCIE NA PRZESTRZENI WIEKÓW......LICHWIARSKIE MENDY!!! Jesteście jak wszy na kołnierzu , ale dość picia POLAKÓW KRWI ! Sellin to najgorsza menda jaką widziałam , szpieg mossadu...działajacy na szkodę Polski i nie tylko! Polska dla tych zbirów jest przechowalnią ! WYNOCHA Z POLSKI OKUPANCI !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA