REKLAMA

Reprywatyzacja w Warszawie: Kolejne osoby zatrzymane przez CBA

  • Autor: PAP/AT
  • 06 lutego 2017 10:04
Reprywatyzacja w Warszawie: Kolejne osoby zatrzymane przez CBA CBA zatrzymało kolejne osoby w związku ze sprawą reprywatyzacji w Warszawie (fot.pixabay.com)

• CBA zatrzymało trzy kolejne osoby w związku ze śledztwem ws. prywatyzacji w Warszawie - powiedziała rzeczniczka prokuratury Anna Zimoląg.
• Wśród zatrzymanych są dwie osoby, które wciąż pracują urzędzie.

Jak dodała, obecnie w Warszawie trwają czynności z zatrzymanymi osobami. Z informacji wynika, że są przeszukiwane mieszkania tych osób. "Po zakończeniu czynności w Warszawie zostaną oni przewiezieni do prokuratury we Wrocławiu" - powiedziała rzeczniczka.

Prok. Zimoląg nie chciała ujawnić tożsamości zatrzymanych. Podała tylko, że zatrzymania wiążą się ze śledztwem, w którym wrocławska prokuratura postawiła już zarzuty pięciu osobom: b. urzędnikowi stołecznego ratusza Jakubowi R., jego rodzicom, specjalizującemu się w sprawach reprywatyzacyjnych adwokatowi Robertowi N. oraz architektowi Mariuszowi L.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Okradziony obywatel RP 2017-02-06 19:08:48
    Dekrety nacjonalizacyjne lat 40-tych ograbiły wielu. Gdy komuna upadła wielu z tych wielu okradzionych, było już ludźmi starymi i ubogimi. Od nowej polskiej demokracji oczekiwali sprawiedliwej i pełnej reprywatyzacji. Natomiast kolejne rządy ich oszukiwały. Bajano o dekomunizacji, zmieniały się nazwy ulic, zmieniano pomniki, ale żaden z rządów nie oddawał tego, co komuna ukradła obywatelom RP. Zatem starzy, okadzeni ludzie woleli tanio sprzedać roszczenia, niż czekać latami na niepewne wyroki sądów, płacąc z pustej kieszeni wysokie honoraria prawnicze. Ci, którzy mieli pieniądze i czas roszczenia kupili. Wobec mętnej sytuacji reprywatyzacyjnej, której winne jest wyłącznie Państwo, wypracowali drogi specjalne. Umieli odzyskać majątek. Tych ludzi na zasadzie sowieckiego procesu pokazowego teraz rząd zamierza ukarać. Ukarani natomiast winni być jedynie ci, którzy dotąd w Polce nie przeprowadzili reprywatyzacji - zwrotu dóbr w naturze, a gdy jest to niemożliwe, wypłaceniu pełnego rynkowego odszkodowania. Warto też wspomnieć, że nalezycie po cichu i dyskretnie taką pełną reprywatyzacje i zadośćuczynienie załatwił sobie Kościół, którego Państwo sie boi. Kościół otrzymał w ramach reprywatyzacji nieco ponad 24 miliardy złotych. I nic sie Rzeczpospolitej jakoś nie stało. Natomiast obywateli, w dodatku starych i biednych, Rzeczpospolita sie nie boi; okradła ich i z ich majątku juz kilkadziesiąt lat korzysta. Polska, jako jedyny kraj wśród państw post-komunistycznych nie przeprowadziła reprywatyzacji.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA