REKLAMA

Rewolucyjny pomysł: Wybory do sejmu, senatu i samorządów w jednym dniu

 • www.portalsamorzadowy.pl
 • Autor: PortalSamorzadowy.pl
 • 01 lutego 2017 15:35
Rewolucyjny pomysł: Wybory do sejmu, senatu i samorządów w jednym dniu Rewolucyjny pomysł prezydenta: Wprowadźmy dwukadencyjność i w 2018 r. zróbmy wybory do sejmu, senatu i samorządów w jednym dniu Janusz Kubicki jest prezydentem Zielonej Góry od 2006 r. (fot. UM Zielona Góra)

Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki podkreśla, że jest za wprowadzeniem kadencyjności w Polsce, ale miałaby ona dotyczyć zarówno wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, jak i radnych, a także posłów i senatorów.

– O mnie, jako o samorządowcu, mówi się często, że stworzyłem sobie tutaj własne „księstwo”. Ja sądzę, że jeśli tak jest, to jedna osoba w Warszawie zrobiła sobie tam prawdziwe „królestwo”. Jeśli chcemy patrzeć na patologie władzy, to myślę, że kolega Misiewicz jest idealnym przykładem takiej patologii – mówi w rozmowie z Portalsamorzadowy.pl Janusz Kubicki.

Pytany o pomysł prezes PiS Jarosława Kaczyńskiego, który chce wprowadzenia kadencyjności wśród wójtów, burmistrzów i prezentów miast, Kubicki odpowiada, że... mógłby ją wesprzeć.

- W pewnym sensie wychodzimy naprzeciw temu, co mówi prezes Kaczyński. Sama zmiana prezydenta bez zmiany np. większości rady, która może pozostać ta sama, też nie jest najlepszym rozwiązaniem. Ja popieram taką inicjatywę i myślę, że prezes też mnie poprze, żeby zmienić samorządowców, ale też Sejm i Senat. Jeśli zakłada się, że patologie są tam, gdzie ktoś siedzi długo, to chyba się nie mylę jeśli powiem, że w Sejmie też są takie patologie - mówi Kubicki.

Jak podkreśla, jest zwolennikiem tego, żeby w 2018 roku skrócić kadencję Sejmu i Senatu. – Należałoby w 2018 roku wprowadzić kadencyjność na każdym szczeblu i przeprowadzić wybory w jednym dniu. Byłaby to i oszczędność pieniędzy, i od razu duża zmiana, czyli to, czego pan prezes Jarosław Kaczyński oczekuje – kwituje prezydent Zielonej Góry.

Czytaj cały tekst TUTAJ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • czumachrs 2017-03-22 00:20:06
  Widać panie Kubicki, jak podlizuje się pan zachodnim mediom, które w Polsce uprawiają, przeciwko legalnemu rządowi, tak zwaną "białą", "szarą" i "czarną" propagandę. Jak będzie pan tak dalej robić, to wkrótce, będzie musiał chodzić do meczetu i uczyć się koranu oraz niemieckiego.
 • omorko 2017-02-01 16:38:38
  Samorządy na pewno kadencyjność,ale czy posłowie i senatorowie?
 • dwarazydwajestjeden 2017-02-01 15:47:10
  To było tak: Powiedział Ptak.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA