REKLAMA

Robert Biedroń wygrałby z Andrzejem Dudą w wyborach prezydenckich? Pod pewnymi warunkami

  • Autor: aw
  • 09 maja 2017 12:40
Robert Biedroń wygrałby z Andrzejem Dudą w wyborach prezydenckich? Pod pewnymi warunkami Robert Biedroń chce kandydować na prezydenta.... na razie Słupska. Co potem? (fot.youtube)

Mianem czarnego konia media określają ewentualną kandydaturę Roberta Biedronia w wyborach prezydenckich w 2020 r.

• Ibris na zlecenie Faktu i Radia Zet zapytał Polaków, czy zagłosowaliby na Roberta Biedronia w wyborach na prezydenta RP.

• Okazuje się, że obecny prezydent Słupska miałby spore szanse na wygranie z Andrzejem Dudą, szczególnie gdyby przeszedł do II tury.

• Przeciwnikom Biedronia znacznie bardziej niż jego orientacja seksualna przeszkadzają lewicowe poglądy.

26,5 proc. – tylu ankietowanych przez Irbis odpowiedziało twierdząco na pytanie: „Jeżeli Robert Biedroń wystartowałby w wyborach prezydenckich w 2020 roku, czy zagłosowałby Pan/pani na niego?”. Jeszcze więcej ( bo blisko 33 proc.) poparłoby kandydaturę Biedronia w drugiej turze, jeśli przyszłoby mu się zmierzyć z obecnym prezydentem Andrzejem Dudą.

Są jednak dwa ale. Zdaniem eksperta od marketingu politycznego Norberta Maliszewskiego, na którego opinie powołuje się „Fakt”, Biedroń nie ma realnych szans na prezydenturę Polski, bo do II tury przejdzie Donald Tusk.

Po drugie, sam Biedroń podkreśla, że chce kandydować w 2018 r. w wyborach samorządowych w Słupsku.

- Chcę pozostać prezydentem Słupska. Obiecałem mieszkańcom mojego miasta, że będzie to długotrwały, monogamiczny związek bez zdrad i będę starował na drugą kadencję i zamierzam słowa dotrzymać – mówił w rozmowie z Portalsamorzadowy.pl.

Ale w temacie dalszej swojej politycznej przyszłości, tym bardziej jeśli PiS zrealizuje swój pomysł ograniczenia liczby kadencji burmistrzów do dwóch, Biedroń był już bardziej tajemniczy. Pytany o aspiracje do fotela prezydenta RP odpowiedział: - To byłoby gdybanie, w polityce liczy się pokora. Łaska wyborców na pstrym koniu jeździ.

Irbis w swoim badaniu zapytało też osoby, które nie poparłyby Biedronia w wyborach prezydenckich w 2020 r o powody takiej decyzji.  60,2 proc. odparło, że nie popiera jego poglądów, a 6,2 proc. odpowiedziało, że dlatego, iż jest gejem. Inne powody wskazało niewiele ponad 19 proc. ankietowanych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA