REKLAMA

Robert Mamątow nowym szefem komisji praw człowieka, praworządności i petycji

  • Autor: PAP/JS
  • 27 kwietnia 2017 20:34
Robert Mamątow nowym szefem komisji praw człowieka, praworządności i petycji Senator PiS Robert Mamątow (fot. youtube.com)

Senator PiS Robert Mamątow został w czwartek wybrany na nowego przewodniczącego komisji praw człowieka, praworządności i petycji. Zastąpił Michała Seweryńskiego, również z PiS-u, który objął funkcję wicemarszałka Senatu.

Za powołaniem Mamątowa na szefa komisji, zgłosowało 58 senatorów, przeciw było 13, a od głosu wstrzymało się 5 senatorów.

Wcześniej przewodniczącym komisji praw człowieka, praworządności i petycji był Seweryński. Został on odwołany z tego stanowiska w środę w związku z objęciem funkcji wicemarszałka Senatu.

Seweryński został wybrany na wicemarszałka w ubiegły czwartek. Zastąpił Grzegorza Czeleja (PiS), który złożył rezygnację motywowaną względami prywatnymi. PO proponowała wówczas, by nowym wicemarszałkiem został Marek Borowski (niezrzeszony).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA