REKLAMA

Robert Nowakowski nowym zastępcą szefa Biura Ochrony Rządu

  • Autor: PAP/AT
  • 20 października 2017 12:04
Robert Nowakowski nowym zastępcą szefa Biura Ochrony Rządu Robert Nowakowski (fot.krakow.kwp.policja.gov.pl)

Dotychczasowy zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie insp. Robert Nowakowski został powołany na stanowisko wiceszefa Biura Ochrony Rządu - poinformowało MSWiA.

Przed tygodniem zastępca szefa BOR ds. logistyki płk Jacek Lipski złożył wniosek o odwołanie z zajmowanego stanowisko. Pułkownik poprosił o oddelegowanie do Straży Granicznej, w której pełnił służbę w biurze prawnym Komendy Głównej w latach 2009 - 2015.

Jak poinformowały służby prasowe MSWiA akt mianowania na nowe stanowisko Nowakowskiemu wręczył wiceminister Jarosław Zieliński.

Robert Nowakowski służbę w policji rozpoczął w 1993 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wydziału Zarządzania i Administracji Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania i umiejętności menedżerskich na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz rachunkowości i sprawozdawczości w sektorze finansów publicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Od 2000 r. jego służba związana była ze Szkołą Policji w Katowicach. Od 2006 r. pełnił funkcję kierownicze na stanowiskach związanych z logistyką. W 2014 r. został powołany na stanowisko naczelnika Wydziału Finansów Szkoły Policji w Katowicach.

W marcu 2016 r. objął funkcję zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, gdzie odpowiedzialny był za sprawy związane z logistyką.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA