REKLAMA

Robert Tyszkiewicz ogłosił start w wyborach na nowego szefa PO w regionie

  • Autor: PAP/AH
  • 08 listopada 2017 14:45
Robert Tyszkiewicz ogłosił start w wyborach na nowego szefa PO w regionie Robert Tyszkiewicz działa w Platformie Obywatelskiej od 2001 roku. Fot. Facebook/RobertTyszkiewicz

Obecny przewodniczący PO w Podlaskiem poseł Robert Tyszkiewicz ogłosił w środę, że będzie ubiegał się o reelekcję w - zaplanowanych na grudzień - wyborach nowego szefa Platformy w regionie. Jest pierwszą osobą, która zadeklarowała, że chce ubiegać się o to stanowisko.

Swoją kandydaturę ogłosił w środę w mediach społecznościowych. "Podlaskie potrzebuje potencjału Platformy Obywatelskiej. Jestem przekonany, że wspólnie potrafimy doprowadzić naszą drużynę do zwycięstwa. Dlatego kandyduję na szefa podlaskiej PO. Proszę o Wasz głos" - napisał Tyszkiewicz.

 

W rozmowie z potwierdził, że będzie kandydował.

Do członków partii skierował list. Napisał w nim m.in., że przed PO są cztery kampanie wyborcze, które - jak to określił - "zadecydują o przyszłości Polski, być może na długie lata". "Aby im sprostać, musimy wykorzystać cały potencjał Platformy Obywatelskiej" - zaapelował.

Zaznaczył też, że fundamentem partii są "wartości, które wypływają z tradycji europejskiej centroprawicy". - Ale musimy też pokazać, że wierność tym wartościom potrafimy łączyć z otwartością na współpracę, że potrafimy odnowić siłę przyciągania Platformy i umiejętność tworzenia skutecznych koalicji wyborczych - napisał Tyszkiewicz.

Zwrócił się też do działaczy Platformy, o jak najliczniejszy udział w wyborach wewnętrznych w PO (chodzi o wybór władz kół, powiatów i regionu partii). Prosząc o głos na niego poinformował, że wybory przewodniczącego regionu odbędą się 2 grudnia.

Robert Tyszkiewicz działa w Platformie Obywatelskiej od 2001 roku; czwartą kadencję jest posłem tej partii. Przewodniczącym regionu podlaskiego PO był w latach 2006-2010, po trzyletniej przerwie, od 2013 roku jest nim znowu. W Sejmie Tyszkiewicz jest m.in. wiceprzewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Madera 2017-11-09 11:41:50
    Żadnego skundlonego Polaka, który jest bardziej Żydem niż Polakiem.....nie ma POLAKÓW NIE MA WYBORÓW, ŻYDZI DO WIĘZIEŃ I DO ISRAEL !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA