REKLAMA

Roman Giertych powołuje fundację. Będzie pomagała osobom pokrzywdzonym przez obecny rząd

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 04 grudnia 2015 12:00
Roman Giertych powołuje fundację. Będzie pomagała osobom pokrzywdzonym przez obecny rząd fot. facebook

Na swoim profilu w mediach społecznościowych Roman Giertych ogłosił powołanie Fundacji Obrony Demokracji. Ma pomóc tym wszystkim, którzy zostaną pokrzywdzeni przez obecny rząd. Skąd fundacja będzie czerpać środki na działalność? Między innymi z obiecanych przez Prawo i Sprawiedliwość… 500 zł na dziecko.

Jak pisze Roman Giertych, fundacja będzie pomagała w walce przed sądami pracy osobom zwalnianym ze spółek Skarbu Państwa, w tym także dziennikarzom Telewizji Polskiej. Fundacja ma także pomagać wszystkim tym, którzy  zostaną fałszywie oskarżeni przez służby specjalne czy organy ścigania w walce o dobre imię i uwolnienie od zarzutów.

Środki na prowadzenie fundacji Roman Giertych ma zamiar pozyskiwać m.in. z obiecanych przez Prawo i Sprawiedliwość 500 zł na dziecko. „Ze swojej strony w odpowiedzi na apel Marszałka Senatu, który po nazwisku wezwał mnie do niezgłaszania się po 500 złotych na dziecko, gdyż inaczej jego zdaniem się skompromituję, chciałbym powiedzieć, że zgłoszę się i wszystkie uzyskane pieniądze co miesiąc będę przekazywał na Fundację” – zapowiada na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • prawda wypłynęła 2015-12-04 19:48:50
  Romek za konsultacje brałeś 2tyśiące złotych, za sprawę prowadzoną przez twoją kancelarię w granicach 20 tysięcy złotych, na senatora z PO się nie dostałeś, z kasy rezygnujesz nie wierze (...)!
 • prawda wypłynęła 2015-12-04 19:45:43
  Romek za konsultacje brałeś 2tyśiące złotych, za sprawę prowadzoną przez twoją kancelarię w granicach 20 tysięcy złotych, na senatora z PO się nie dostałeś, z kasy rezygnujesz nie wierze ochuchałeś!
 • joantek 2015-12-04 14:04:10
  Romek, a poszkodowanym za rządów PO-PSL też pomożesz?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA