REKLAMA

Roman Giertych pyta Zbigniewa Ziobrę, czy przekazuje informacje ze śledztw Kaczyńskiemu

 • Autor: PAP/JS
 • 03 sierpnia 2017 20:17
Roman Giertych pyta Zbigniewa Ziobrę, czy przekazuje informacje ze śledztw Kaczyńskiemu Roman Giertych (fot.:twitter.com)

Pełnomocnik Donalda Tuska Roman Giertych zapowiedział po przesłuchaniu swojego klienta w prokuraturze, że zapyta ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę, czy ten przekazuje informacje ze śledztw prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.

"Jak państwo słyszeliście, pan Kaczyński straszy kolejnymi sprawami. Ja tylko jestem ciekawy i zadam dzisiaj to pytanie publicznie, czy pan minister Ziobro, pan prokurator generalny, przekazuje jakieś informacje dotyczące śledztw odnoszących się do przewodniczącego Donalda Tuska posłowi Jarosławowi Kaczyńskiemu" - powiedział Giertych dziennikarzom.

"I jego wypowiedź świadcząca, że ma niby jakieś informacje odnoszące się do przyszłości pana przewodniczącego wskazuje, że ma jakąś wiedzę" - dodał.

Zdaniem Giertycha "rzucanie takich gróźb jest niedopuszczalne".

"W moim przekonaniu i to mówię - jako obywatel, a nie jako pełnomocnik - tego typu rzucanie publicznie gróźb jest niedopuszczalne, jeżeli robi to szef partii rządzącej, bo jasno wskazuje na motywację, która ma charakter osobisty i to osobiście związane z zemstą, której z jakichś powodów Jarosław Kaczyński chce dokonać w odniesieniu do swoich przeciwników politycznych" - ocenił.

Giertych powiedział, że w związku z tym stawia publiczne pytanie o przekazywanie informacji ze śledztw. Zapowiedział, że w piątek wystosuje do Ziobry pismo w tej sprawie.

Pełnomocnik Donalda Tuska dodał, że przesłuchanie jego klienta przebiegło bardzo spokojne, tyle, że było długotrwałe. Zastrzegł, że nie może mówić o jego treści, w tym o tym, czy pytania odnosiły się do poprzednich zeznań Tuska.

Donald Tusk po ponad ośmiu godzinach opuścił gmach Prokuratury Krajowej, gdzie zeznawał w czwartek w charakterze świadka w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości przy sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • :-) 2017-08-04 08:45:34
  Jasne że przekazuje. Przecież Kaczyński jest jego szefem.
 • NaPochybelPo 2017-08-04 08:38:50
  Zadawać publicznie pytania to może premier albo prezydent a taki szary kangur jak giertych to może najwyżej zwrócić się na piśmie z prośba . Naczelna rada adwokacka powinna zrobić coś ze skaczącym prawnikiem
 • Koń na manifie 2017-08-04 00:28:47
  Panie Giertych, niedopuszczalne to jest dla poważnego człowieka skakanie jak małpa na drucie na manifach KOD-u. Widział Pan siebie na YT? Radzę sie obejrzeć, można pęknąć ze śmiechu. Czy tak wyglada poważny prawnik? Śmiech na sali.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA