REKLAMA

Roman Polko: opozycja była nieodpowiedzialna z wnioskiem wobec Macierewicza

  • Autor: GP
  • 05 lipca 2016 14:52
Roman Polko: opozycja była nieodpowiedzialna z wnioskiem wobec Macierewicza Roman Polko ocenił, jak działa minister Macierewicz. W ocenie generała nie ma powodów do dymisji. (fot.:youtube.com)

• Gen. Roman Polko nie widzi powodów do dymisji szefa MON.
• Wylicza zasługi ministra i jednocześnie przypomina, że od 1992 roku jest środowisko gotowe dyskredytować Macierewicza.
• Generał Polko liczy, że szczyt NATO na którym Polskę będzie reprezentować Macierewicz, przyjmie strategię dotyczącą wschodniej flanki NATO.

Generał Roman Polko skomentował działania Platformy Obywatelskiej, która przegrała we wtorek (5 lipca) głosowanie nad wnioskiem o wotum nieufności wobec szefa MON, Antoniego Macierewicza.

Polko, były szef GROM skomentował, że wobec 6 miesięcy jakie Macierewicz spędził w resorcie obrony, nie ma realnego powodu do odwołania.

- Trudno znaleźć konkretne argumenty przeciwko ministrowi Antoniemu Macierewiczowi - mówił Polko dla portalu wpolityce.pl. - Jest to niebezpieczna gra polityczna z punktu widzenia interesów Polski.

Generał stwierdził, że przejrzał polityczną motywację opozycji i jedynym powodem debaty i głosowania w Sejmie było obniżenie rangi ministra wobec zbliżającego się szczytu NATO w Warszawie.

Czytaj: Szczyt NATO ograniczył możliwość lotów nad Warszawą

- Od czasu przedstawienia listy agentów w 1992 r. pojawiają się działania zmierzające do tego, aby go ośmieszyć albo zdyskredytować - przypomina Polko. - Teraz, kiedy (Antoni Macierewicz - red.) podjął konkretne działania naprawcze w polskiej armii, odbudowuje system dowodzenia, w Polsce odbyły się ćwiczenia Anakonda, a siły NATO będą stacjonowały w Polsce, naprawdę nie ma argumentów, aby w jakikolwiek sposób podważać pozycję szefa MON.

Generał skomentował też sam szczyt, który jest bardzo ważny dla polskiej elity wojskowej.

 - Miałem przyjemność przed kilku dniami rozmawiać z europosłami w Parlamencie Europejskim na ten temat - relacjonował Polsko swoje ostatnie działania. - Przede wszystkim oczekuję przyjęcia strategii NATO związanej z kwestią obecności Sojuszu na wschodniej flance.

Wojskowy przypomina też, że teraz, gdy Wielka Brytania opuści Unię, NATO będzie jedyną formą współpracy wojskowej z tym krajem. Jako dowódca GROM miał przyjemność współpracować z Brytyjczykami i ocenił, że nie można stracić ich jako sojusznika.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • tantus 2016-07-05 16:14:31
    Macierewicza nikt nie musi dyskredytować. Sam się kompromituje i to każdego dnia! Gratulujemy panu Polko przejścia do sekty dobrej zmiany!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA