REKLAMA

Róża Thun: Politycy PiS nie uznają regulaminu, żyją w jakimś innym świecie

  • Autor: PAP/JS
  • 07 lutego 2018 16:01
Róża Thun: Politycy PiS nie uznają regulaminu, żyją w jakimś innym świecie Eurodeputowana PO była po środowym (7 lutego) głosowaniu pytana o zarzuty europosłów PiS, iż odwołanie Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego PE odbyło się z naruszeniem regulaminu. (Róża Thun, fot.rozathun.pl)

Politycy PiS w Parlamencie Europejskim nie uznają regulaminu, żyją w jakimś innym świecie; jest to dla Polski w UE bardzo szkodliwe - powiedziała w Strasburgu Róża Thun (PO), po odwołaniu Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceszefa europarlamentu.

Eurodeputowana PO była po środowym (7 lutego) głosowaniu pytana o zarzuty europosłów PiS, iż odwołanie Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego PE odbyło się z naruszeniem regulaminu.

"Posłowie PiS-u obecni tu na sali nie akceptują wspólnych zapisów, przepisów, regulacji i to nam rzeczywiście szkodzi w UE. (...) Jeżeli partia rządząca, przedstawiciele partii rządzącej nie respektują, nie uznają - żyją w jakimś innym świecie - prawa, które tutaj wszystkimi nami rządzi, to rzeczywiście jest to dla Polski w UE bardzo szkodliwe" - mówiła Thun.

Pytana, czy jej zdaniem jest szansa, że po odwołaniu funkcja wiceszefa PE zostanie utrzymana przez Polskę, Thun zapewniła, że bardzo zależy jej, żeby "funkcje ważne w instytucjach europejskich były w rękach Polaków".

"Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy uważam, że powinni wystawić teraz znowu Polaka, i to takiego Polaka, który respektuje prawo, który nie charakteryzuje się tym, że nie uznaje regulaminu, że nie szanuje prawa, zarówno w Polsce, jak i tutaj w PE" - dodała.

Według niej dobrym kandydatem na to stanowisko byłby były polityk PiS, eurodeputowany EKR Kazimierz Ujazdowski. "Myślę, że on by był do przyjęcia dla PE, a to, co naprawdę dziś jest ważne, to nie gry partyjno-polityczne, tylko nasza pozycja w UE i ważne pozycje powinny, jak najwięcej ich powinno być w rękach Polaków, i o to zabiegajmy wszyscy" - przekonywała Thun.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Zeghar 2018-02-07 19:21:31
    Typowo niemiecka mentalność - regulamin ponad wszystko.
  • Bogdan Warturek 2018-02-07 18:37:50
    Ta rózia woń tchuj and Kebabsztajn, ten perySZKOP Niemieckiej łodzi podwodnej, powinna zamknąć tę swoją jadaczkę raz na zawsze. To chore jest aby taki babsztyl szmalcowizna reprezentowała Polski europarlament. Ta dziad baba, powinna natychmiast zostać odwołana i postawiona przed prokuratorem. Tak brzydka, wredna i fałszywa babochłopka, won w pizdu z Polski... Takimz ły na to ścierwo jestem!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA