REKLAMA

Rozdźwięk w Nowoczesnej. Poszło o ograniczenie kadencji samorządowców

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 13 września 2016 13:17
Rozdźwięk w Nowoczesnej.  Poszło o ograniczenie kadencji samorządowców Wadim Tyszkiewicz (fot.facebook.com)

• Wrócił temat ograniczenia kadencji w samorządach. Proponuje ją m.in. Nowoczesna.pl.
• - Jeśli już, to rozmawiajmy także o posłach i członkach rad nadzorczych – mówi prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz.

Nowoczesna popiera wprowadzenie ograniczenia kadencji w samorządach, którego chce PiS. PiS-owi chodzi o to, by wójt czy burmistrz mógł dalej kandydować, pod warunkiem że po 10 latach pełnienia urzędu uda się na 5-letnią przerwę. Pomysł ten krytykują samorządowcy, nawet ci związani z Nowoczesną.

- Ja rozważyłbym taki pomysł tylko pod kilkoma warunkami. Chodzi o wydłużenie kadencji i przede wszystkim zagwarantowanie wykorzystania potencjału najlepszych prezydentów czy wójtów po zakończeniu ich misji - mówi Wadim Tyszkiewicz, prezydent nowej Soli.

Jego zdaniem zdaniem pomysł ograniczenia liczby kadencji dla samorządowców jest zaprzeczeniem demokracji: - Czemu bowiem mamy zabronić mieszkańcom głosowania na konkretną osobę? To ograniczenie naszych swobód - mówi samorządowiec.- Świetny samorządowiec, najlepszy z najlepszych, musi odejść ustępując miejsca być może komuś miernemu, czy stać nas na takie marnotrawstwo? - dodaje.

Poza tym zastanawia się dlaczego jedni samorządowcy mają być karani za innych. - To, że w jakiejś miejscowości X wójt coś tam zrobił nie tak jak trzeba, brał łapówki, to nie znaczy, że wszyscy mają być karani - komentuje Tyszkiewicz.

Podkreśla, że od karania są sądy, a wyborcy mają szansę ocenić działania burmistrza przy urnach.

Cały wywiad czytaj na Portalsamorzadowy.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Rzymianin 2016-09-21 18:51:31
    Do Zeghar: Taaaaaa, wyprowadź się do USA i tam "se" głosuj. Taaaaa...............najstarsza demokracja USA. Buhhhhhhaaaa
  • Zeghar 2016-09-13 14:27:04
    Taaa, właśnie Tyszkiewicz poddał pod wątpliwość zasady demokracji w USA.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA