REKLAMA

Rozłucki: Nowa prezes GPW będzie musiała walczyć o rolę giełdy w polityce gospodarczej

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl
  • 08 stycznia 2016 10:07
Rozłucki: Nowa prezes GPW będzie musiała walczyć o rolę giełdy w polityce gospodarczej Prezes Rozłucki zastanawiała się czy prof. Zaleska poradzi sobie z zarządzaniem GPW jako spółką (Wiesław Rozłucki, fot. PTWP/Piotr Waniorek)

Giełda warszawska jako rynek jest obecnie w tarapatach i nowa prezes - prof. Małgorzata Zaleska - będzie musiała walczyć o należną rolę rynku kapitałowego w polityce gospodarczej rządu - powiedział Wiesław Rozłucki, szef rady GPW, współzałożyciel giełdy i jej pierwszy prezes (1991-2006).

- Moim zdaniem, giełda to najlepsze miejsce do pozyskiwania kapitału, szczególnie przez małe i średnie przedsiębiorstwa. Przekonanie do tego i uczestników rynku i decydentów jest bardzo ważnym zadaniem prezesa GPW - podkreślił Wiesław Rozłucki.

- Istotnie prof. Zaleska specjalizowała się w sprawach bankowych, ale przez dwa lata była w radzie Giełdy, jeszcze w czasach, gdy byłem prezesem (w latach 2000-2002 -red.) więc można powiedzieć, że temat nie jest jej obcy - dodał.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA