REKLAMA

Rozmowa telefoniczna prezydentów Polski i Francji

  • Autor: PAP/JS
  • 02 sierpnia 2017 17:22
Rozmowa telefoniczna prezydentów Polski i Francji Andrzej Duda (fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP)

Sytuacja związana z reformą sądownictwa po decyzji prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowaniu ustaw ws. KRS i SN była jednym z tematów jego rozmowy telefonicznej z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Według niego rozmowa "znacznie się przedłużyła" i trwała prawie godzinę.

"Na prośbę prezydenta Macrona, prezydent Duda przedstawił sytuację związaną z reformą sądownictwa po swojej decyzji o zawetowaniu dwóch ustaw o KRS i SN oraz przedstawił plany prezydenckiej inicjatywy ustawodawczej; jednocześnie prezydent Polski odniósł się krytycznie do działań Komisji Europejskiej w tym obszarze jako nieodzwierciedlających rzeczywistego stanu rzeczy" - powiedział Szczerski.

Poinformował, że prezydenci omówili także obecny stan przetargów związanych z modernizacją polskiej armii i francuskie oferty prezentowane w nowych przetargach. "Rozmówcy uznali, że wartościowe byłyby w tej sprawie stałe konsultacje obu państw, aby uniknąć napięć związanych z brakiem odpowiedniej komunikacji" - podkreślił Szczerski.

Rozmowa odbyła się z inicjatywy prezydenta Francji. "Prezydenci uzgodnili, że będą utrzymywać stały kontakt i umówili się na kolejną rozmowę na początku września" - dodał szef prezydenckiego gabinetu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Suweren przemówił !!! 2017-08-02 18:27:43
    Nich się chwali iż ktoś jeszcze chce z Nim rozmawiać, wydmuszka PiSoska , złodziej , oszust-Największa w historii powojennej Polski afera gruntowa masowych zmian gruntów rolnych na cele nierolnicze Ustawa autorstwa PiS z dnia 10 lipca 2015 roku o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych podpisana przez Andrzeja Dudę 27 sierpnia 2015roku (Dz.U.2015 2015 r. .poz. 909). Pseudo rolnicy obracają na wolnym rynku gruntami jako budowlane nie płacąc nawet należnych podatków VAT. Wytyczne UE-Naczelny Sąd Administracyjny rozstrzygał sprawy dotyczące opodatkowania VAT sprzedaży nieruchomości od wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE (TUSE) z 15 września 2013roku w sprawach połączonych C-180/10 i C-181/10 powyższe działania marketingowe wykroczyły poza zwykłe formy sprzedaży. Podobnie jak wyrok Najwyższego Sądu Administracyjnego z dnia 09.11.2011roku sygn. Akt I FSK 1655/11 potwierdził, iż nie z ich inicjatywy doszło do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego , nie dokonali też czynności z uzbrojeniem tych działek, skoro sam fakt sprzedaży tych gruntów przez rolnika sprzedając te grunty jest podatnikiem podatku VAT.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA