REKLAMA

Ryszard Czarnecki: Będziemy promować kandydaturę Zdzisława Krasnodębskiego na wiceszefa Parlamentu Europejskiego

  • Autor: PAP/AT
  • 20 lutego 2018 12:22
Ryszard Czarnecki: Będziemy promować kandydaturę Zdzisława Krasnodębskiego na wiceszefa Parlamentu Europejskiego Zdzisław Krasnodębski miałby zastąpić Ryszarda Czarneckiego na stanowisku wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiej (Zdzisław Krasnodębski, fot.facebook.com/Krasnodebski)

Będziemy kandydaturę profesora Zdzisława Krasnodębskiego promować i zgłaszać - powiedział. Natomiast to może być ciężki bój. Mam nadzieję, że zakończy się zwycięsko dla Polski - powiedział Ryszard Czarnecki.

Krasnodębski miałby zastąpić na stanowisku wiceprzewodniczącego PE Ryszarda Czarneckiego, odwołanego w zeszłym tygodniu w związku z wypowiedzią o europosłance Róży Thun. Ostateczne decyzje w sprawie Krasnodębskiego mają zapaść po porozumieniu ze wszystkimi formacjami, które wchodzą w skład Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do których należy także Prawo i Sprawiedliwość.

W piątek, 23 lutego na posiedzeniu Zarządu Krajowego PO ma zapaść decyzja dotycząca ewentualnego poparcia kandydatury Krasnodębskiego na stanowisko wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego - zapowiedział w ubiegłym tygodniu lider Platformy Grzegorz Schetyna.

Czarnecki, pytany o szanse prof. Krasnodębskiego, mówił w telewizji wPolsce.pl, że nie należy przywiązywać dużej wagi do tego, kogo poprze PO. "Platforma Obywatelska zawsze robiła to, jakie było oczekiwanie ze strony Europejskiej Partii Ludowej" - powiedział.

Jak mówił, problem nie polega na tym, czy PO poprze czy nie prof. Krasnodębskiego, bo "ma to charakter propagandowy", ale czy będzie kontrkandydat wśród liberałów w PE. Zaznaczył, że w Brukseli mówi się o kandydaturze niemieckiej deputowanej Gesine Meissner z FDP, która - jak przypominał Czarnecki - w listopadzie ubiegłego roku przegrała wybory na wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego. "Jeśli oni ją wystawią, (...) to w sytuacji pewnej nagonki na Polskę, sytuacja nie wiadomo, jak się zakończy" - ocenił Czarnecki.

Czytaj też: Krasnodębski za Czarneckiego. Praktycznie pewna jest zmiana warty Polaka w Parlamencie Europejskim

Zapewnił, że teraz w partii kierują "wszystkie ręce na pokład". "Będziemy kandydaturę profesora Krasnodębskiego promować i zgłaszać" - powiedział. "Natomiast to może być ciężki bój. Mam nadzieję, że zakończy się zwycięsko dla Polski" - dodał.

Głosowanie nad wyborem następcy Czarneckiego na stanowisku wiceprzewodniczącego PE ma nastąpić na sesji plenarnej 1 marca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • gwóźćprezesa 2018-02-20 13:52:34
    Panie Szanowny Czarnecki. Niech Pan się nie łudzi żadną nadzieją na to, że skoro podstępnie zwolniono Pana, to zagłosują na profesora Krasnodębskiego. Przecież "oni" zrobili miejsce dla swoich. Inaczej, nie będzie. Pozdrawiam.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA