REKLAMA

Ryszard Czarnecki: Donald Tusk nie ma szans w wyborach prezydenckich

  • Autor: PAP/AT
  • 20 listopada 2017 10:25
Ryszard Czarnecki: Donald Tusk nie ma szans w wyborach prezydenckich W opinii Czarneckiego po zakończeniu kadencji na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej w 2019 roku Tusk dostanie jakąś posadę przy Unii (Ryszard Czarnecki, fot.facebook.com/rysz.czarnecki)

Wpis Donald Tuska nie jest odzwierciedleniem poglądów elit unijnych, nie wynika też z żadnego planu politycznego - uważa europoseł PiS i wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki.

• Donald Tusk nie ma żadnych w wyborach prezydenckich w 2020 roku - powiedział Czarnecki.

• Jego ostatni wpis na Twitterze to zagranie czysto emocjonalne, a nie wynikające z jakiegokolwiek planu politycznego - ocenił.

• Tuskowi brakuje zainteresowania czy uwielbienia żurnalistów - dodał.

W programie "Kwadrans polityczny" w TVP Czarnecki był w poniedziałek pytany, czy jego zdaniem ostatni wpis przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska na Twitterze, dotyczący Polski, nie jest elementem planu politycznego, w ramach którego chce on wrócić do polskiej polityki.

Zdaniem Czarneckiego wpis Tuska nie jest odzwierciedleniem poglądów "elit unijnych", nie wynika też z żadnego planu politycznego.

Wiceszef PE zaznaczył, że wpis wynika z tego, że Tuskowi "brakuje zainteresowania czy uwielbienia żurnalistów". "Nie ma żadnej strategii, nie ma żadnego planu reaguje czysto emocjonalnie" - mówił Czarnecki.

Czytaj też: Bańka: Miejsce Donalda Tuska jest na trybunach politycznych

"On w tych wszystkich emocjach jest realista i doskonale wie, że żadnych szans w wyborach prezydenckich (w 2020 roku) nie ma. Poza tym kto miałby go zgłosić, jego relacje z przewodniczącym PO Grzegorzem Schetyną są fatalne" - dodał europoseł PiS.

W opinii Czarneckiego po zakończeniu kadencji na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej w 2019 roku Tusk dostanie jakąś posadę przy Unii. "Będzie wysłannikiem do Burkina Faso czy innego kraju, gdzie dzieją się bardzo ważne rzeczy z punktu widzenia Unii" - zaznaczył Czarnecki.

Wiceszef PE dodał, że wpis Tuska o rzekomej realizacji przez rząd PiS "planu Kremla" zbiegł się z ogłoszeniem władz USA o sprzedaży Polsce rakiet Patriot. "A więc bardzo wzmocnią bezpieczeństwo Polski, a Polska się broni przed Rosją - uderz w stół a nożyce się odezwą" - mówił. "Czy Donald Tusk jest tak skrajnie bezmyślny, czy jest zakładnikiem jakiegoś PPR - Partii Przyjaciół Rosji. Przecież w ten sposób uderzył w kraj, który bardzo wzmocnił swój potencjał obronny w kontekście wschodu" - dodał Czarnecki.

"Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie" - napisał w niedzielę na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Megan 2017-11-21 10:32:32
    Oj boją się pisiory powrotu Tuska. Pamiętają jak poleciały im sondaże po jego słynnej "porażce" 27:1. Napisał chłop parę zdań szczerej prawdy o polityce "dobrej zmiany", a już tyle lamentów. Nawet Obatel jest na posterunku. Jeżeli tylko Tuskowi zechce się wchodzić ponownie w to nasze kochane bagienko, na pewno wygra wybory prezydenckie.
  • wdzivny 2017-11-20 20:27:09
    Czy kto pytał Donalda Tuska czy chce kandydować? Ale i tak sądzę, że miał by wielkie szanse, pewnie nierównie większe niż Czarniecki.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA