REKLAMA

Ryszard Czarnecki: niewykluczone, że w przyszłości Kaczyński zostanie premierem

  • Autor: PAP/AH
  • 10 grudnia 2017 16:01
Ryszard Czarnecki: niewykluczone, że w przyszłości Kaczyński zostanie premierem Fot. PiS

Mateusz Morawiecki zostanie szóstym premierem, którego wskazał prezes PiS Jarosław Kaczyński - powiedział w TV Republika europoseł Ryszard Czarnecki (PiS). Niewykluczone, że Kaczyński w przyszłości zostanie szefem rządu - dodał.

Prezydent przyjął w piątek dymisję rządu Beaty Szydło i desygnował na premiera Mateusza Morawieckiego. We wtorek Sejm ma głosować nad wotum zaufania dla nowego rządu.

- Jak policzyłem - w ciągu ostatnich 28 lat Mateusz Morawiecki jest szóstym premierem, którego wskazuje niejako Jarosław Kaczyński" - podkreślił Czarnecki. Jego zdaniem "wcale nie jest powiedziane, że Jarosław Kaczyński w końcu premierem nie zostanie". - Ja uważam, że byłby kandydatem najlepszym - dodał.

Dodał, że Mateusz Morawiecki jest kandydatem na premiera wybranym przez "ponad 90 proc. głosów na Komitecie Politycznym PiS".

Pytany, czy Beata Szydło może zostać w przyszłości komisarzem UE powiedział, że "zobaczymy, jaki będzie miała zakres kompetencji w rządzie". - Ja nie wykluczam, że na przykład mogą to być sprawy społeczne i europejskie i to byłby sygnał - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA