REKLAMA

Ryszard Czarnecki o expose: Widać pełną wizję, przemyślany program

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 18 listopada 2015 16:36
Ryszard Czarnecki o expose: Widać pełną wizję, przemyślany program "Cieszę się, że pani premier mówi językiem wartości, które łączą, a nie takich, które dzielą" fot. Facebook

Ryszard Czarnecki z PiS, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, komentuje dla Parlamentarny.pl expose premier Beaty Szydło.

– Uważam, że było to dobre wystąpienie. Premier Beata Szydło wyraźnie pokazała priorytety rządu. Nie mówiła o wszystkim, wymieniła tylko to, co najważniejsze według niej. Pokazała konsekwencję - to, co mówiła w kampanii wyborczej, jest ważne także teraz. Widać pełną wizję, przemyślany program, widać, że to nie jest koncert życzeń – uważa poseł Ryszard Czarnecki.

Polityk bardzo pozytywnie ocenia pojawiające się w expose odwołania do wspólnoty. Premier Beata Szydło na zakończenie expose mówiła. „Proszę o merytoryczną współpracę. Nie dla naszych karier, ale dla Polaków. Polacy chcą współpracy i dialogu. Jestem pewna, że razem damy radę wyzwaniom. Jesteśmy wszyscy jedną wielką biało-czerwoną drużyną.”  – Odwołanie się do patriotyzmu, do jedności narodowej, do tego byśmy byli jedną drużyną, to piękna sprawa. To jest stara idea solidaryzmu narodowego. Cieszę się, że pani premier mówi tym językiem. Odwołuje się do tych wartości, które ludzi łączą, jednoczą, a nie takich, które dzielą – komentuje poseł Ryszard Czarnecki.

Nie dziwią go jednak krytyczne komentarze opozycji, zwłaszcza te, odnoszące się do warstwy merytorycznej expose czy braku szczegółowych informacji na temat sposobu finansowania obietnic w nim zawartych. – Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Opozycja zawsze będzie krytykowała. Krytyczne komentarze słyszeliśmy już w kampanii wyborczej. Trochę stara zdarta płyta nadal jest grana – komentuje Ryszard Czarnecki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Jola 2015-11-18 18:03:09
    To konkretne pomysły, brawo nie lejwoda jak u Tuska-3 godziny ble ble..w Unii już nie nabrali się na wizerunek obiboka. Gonić złodzieji.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA