REKLAMA

Ryszard Czarnecki odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego

 • Autor: PAP/JS
 • 07 lutego 2018 15:47
Ryszard Czarnecki odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego Czarnecki jeszcze przed głosowaniem mówił, jest spokojny, choć zdaje sobie sprawę, że "przeciwnicy Polski" mają większość w PE. (fot. Ryszard Czarnecki, fot.wikipedia.org/CC)

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki został  odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Decyzja w tej sprawie zapadła większością 447 głosów za przy 196 przeciw.

To konsekwencja konfliktu między politykiem PiS a europosłanką PO Różą Thun. Czarnecki w związku z jej wystąpieniem w krytycznym wobec rządzących filmie francusko-niemieckiej telewizji Arte i słów "jak tak dalej pójdzie nastanie dyktatura" porównał ją do szmalcownika. Liderzy większości frakcji w PE uznali to za przekroczenie czerwonej linii i zawnioskowali o dymisję.

Czarnecki jeszcze przed głosowaniem mówił, jest spokojny, choć zdaje sobie sprawę, że "przeciwnicy Polski" mają większość w PE. "Mam spokojne sumienie, bo swoich obowiązków wobec kraju dopełniłem" - podkreślał.

Głosowanie było tajne. Do odwołania Czarneckiego potrzebna była większość 2/3 głosów (głosy wstrzymujące się nie były brane pod uwagę). Liderzy największych frakcji deklarowali wcześniej, że w miejsce Czarneckiego poprą innego kandydata PiS na stanowisko wiceszefa europarlamentu, którego uzgodni frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (2 komentarzy)

 • Bogdan Warturek 2018-02-07 18:57:29
   który kraj wywołał II WŚ? -Niemcy  który kraj napadł na Polskę? - Niemcy  kto wtedy okupował Polskę? - Niemcy  kto budował obozy koncentracyjne? -Niemcy  kto mordował Polaków i żydów? -Niemcy  kto powinien za to wszystko odpowiedzieć? -Niemcy  kto dziś donosi na swój kraj? Rózia Tchuj Kebabsztajn  kto dziś pije szampana za wczorajszą akcję Izraela? –Niemcy Przypomnijmy wszystkim, że europosłowie PO, to są szmalcowniki a Polacy z PiS są First To Save! Takimi właśnie głupowatymi wpisami, jak Rózi Tchuj woń kebabsztajn, przegrani z PO, próbują sprowadzić zwycięzców z PiS, do swojego poziomu i to jest ich ostatnia deska ratunku dla takich osób o upośledzonej wyobraźni o kraju, z którego czerpie się korzyści...
 • Bogdan Warturek 2018-02-07 18:42:03
  Brawo Ryszardzie, brawo lwie serce. Wielkie brawa dla Pana Ryszarda Czarneckiego, Polskiego europosła! Ryszard Czarnecki -- POLSKA!!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA