REKLAMA

Ryszard Kalisz: Zjednoczona Lewica na pewno się rozpadnie

  • Autor: TM
  • 02 października 2015 09:21
Ryszard Kalisz: Zjednoczona Lewica na pewno się rozpadnie Miller jest cynicznym politykiem, jest nieprzewidywalny i może być każdym – twierdzi Kalisz. Fot. facebook.com

Znam doskonale Palikota i Millera. Nie sądzę, by ich mariaż był trwały. Daj Boże żeby dotrwał do wyborów. Nie wydaje mi się, by po wyborach Palikot dłużej współpracował z Millerem - mówi na antenie RMF FM Ryszard Kalisz.

Zawsze namawiałem do zjednoczenia. Za to zostałem przez Millera i Senyszyn wyrzucony, a oni teraz to robią. Sami powinni się wyrzucić! - dodał polityk.

Totalna krytyka Millera

Jego zdaniem "Miller jest cynicznym politykiem, jest nieprzewidywalny i może być każdym".

Leszek Miller jest nieprzewidywalny, Leszek Miller może być każdym. Mógł być sekretarzem KC PZPR, mógł spotykać się z Kuklińskim i bardzo dużą rolę odegrać zresztą w unormowaniu jego sytuacji z Polską, mógł chcieć podatek liniowy, mógł wprowadzić podatek liniowy od przedsiębiorców, mógł być bardzo radykalnym populistą - stwierdził Kalisz.

"Nowacka niezwykle mądra"

 Pozytywnie ocenił natomiast kandydaturę Barbary Nowackiej na premiera.

Fajnie, ja ją bardzo cenię, lubię i tam jest wielu jeszcze fajnych ludzi. Ale za nimi są jeszcze inni ludzie i ja nie widzę żadnej nowej wartości. Poza oczywiście osobami, które są - dodał.

Podkreślił, że Nowacka "to jest na pewno niezwykle mądra, inteligentna osoba, która jest wyśmienitą polityczką, nota bene chcę powiedzieć - Barbara Nowacka mi przypominała jakiś czas temu - że to ona mnie poznała z Federicą Mogherini, dzisiejszą komisarz ds. stosunków zewnętrznych".

"Mnie się nie udało".

A jak Ryszard Kalisz komentuje swoje pożegnanie z polityką?

Z prostego powodu mnie się nie udało. Dlatego, że ja nie byłem nigdy politykiem partyjnym. Aparaty partyjne szkodzą często polityce i wartością. Mnie aparaty partyjne nie lubiły. I dlatego ja czasami musiałem, bądź tworzyć grupy takie jakby anty-aparatowe i aparat mnie partyjny najczęściej wypluwał. Bo po prostu aparat partyjny ma po prostu tylko jeden cel. Trwać w polityce, nic nie robić, trwać, zabezpieczyć się, żeby nikt ich nie posunął ze stanowiska - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA