REKLAMA

Ryszard Petru: Będę pilnował, aby Nowoczesna nie poszła w ciemną uliczkę

  • Autor: PAP/JS
  • 02 stycznia 2018 18:13
Ryszard Petru: Będę pilnował, aby Nowoczesna nie poszła w ciemną uliczkę W gronie wiceprzewodniczących nie znalazł się były lider ugrupowania, Ryszard Petru. (Ryszard Petru, fot.twitter.com/RyszardPetru)

Będę pilnował, aby Nowoczesna nie zboczyła z trajektorii, która została narysowana w maju 2015 r. na Torwarze na kongresie założycielskim stowarzyszenia; żeby nie poszła w jakąś "ciemną uliczkę", która wydaje się atrakcyjna, a jest niszowa - powiedział były lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

We wtorek (2 stycznia) szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer wybrała wiceszefów partii. Zostali nimi posłowie: Kamila Gasiuk-Pihowicz, Jerzy Meysztowicz, Witold Zembaczyński oraz szef regionu dolnośląskiego partii Tadeusz Grabarek.

W gronie wiceprzewodniczących nie znalazł się były lider ugrupowania, Ryszard Petru. "Dla mnie stołki nie są znaczące, ważne, jaki można mieć wpływ poprzez różnego rodzaju działania polityczne i merytoryczne - nie tylko w parlamencie, ale poza parlamentem również" - powiedział Petru po posiedzeniu zarządu partii.

"Ja się nazywam Ryszard Petru, założyłem Nowoczesną i będę chciał mieć realny wpływ na polską politykę" - oświadczył poseł Nowoczesnej. "W Nowoczesnej przede wszystkim będę starał się pilnować tego, aby nie zboczyła (ona) z tej trajektorii, która została narysowana w maju 2015 r. na Torwarze, żeby nie poszła w jakąś ciemną uliczkę, która wydaje się atrakcyjna, a jest niszowa" - zapowiedział b. lider Nowoczesnej.

"Można pójść w jakąś ciemną uliczkę bardzo ostrej lewicowości, można iść ciemną uliczką, którą poszedł (Janusz) Palikot, czyli cały czas patrzeć, co jest, a co nie jest popularne. To są ciemne uliczki, które wydają się całkiem atrakcyjne, a potem się okazuje, że tam światła nie ma" - tłumaczył Petru.

"To jest moje zadanie, żeby ci, którzy nam uwierzyli w wyborach parlamentarnych i później popierając nas - raz w większej ilości, raz w mniejszej ilości - czuli, że my reprezentujemy ich sposób myślenia. I ja będę takim gwarantem, tak długo, jak Nowoczesna będzie wierna swoim ideom" - dodał Petru.

Wskazywał, że Nowoczesna musi pozostać partią modernistyczną, wolnorynkową, szukającą rozwiązań, proeuropejską i zabiegającą o wejście Polski do strefy euro.

"Jestem przekonany, że tak długo, jak będę w partii, Nowoczesna nie skręci w ciemną uliczkę" - oświadczył Petru. "Jestem u siebie cały czas i uważam, że mam wpływ na kierunek działań" - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA