REKLAMA

Ryszard Petru będzie miał nową funkcję w Nowoczesnej

  • Autor: PAP/AT
  • 27 listopada 2017 10:35
Ryszard Petru będzie miał nową funkcję w Nowoczesnej Ryszard Petru był twórcą Nowoczesnej, dzięki niemu partia powstała. Dzięki niemu jesteśmy w Sejmie - powiedziała Barbara Dolniak (Ryszard Petru, fot.twitter.com/Nowoczesna)

Katarzyna Lubnauer, nowa przewodnicząca Nowoczesnej, znajdzie formułę na działanie Ryszarda Petru wewnątrz Nowoczesnej. Formułę, która by wykorzystywała w pełni jego potencjał związany z wiedzą, doświadczeniem, także doświadczeniem organizacyjnym - powiedziała wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak (Nowoczesna).

Katarzyna Lubnauer została w sobotę (25 listopada) wybrana nową przewodniczącą Nowoczesnej. Głosowało na nią 149 członków partii; na jej kontrkandydata Ryszarda Petru - 140. "Wyniki pokazują, jak bardzo wyrównany był to pojedynek" - powiedziała tuż po ogłoszeniu wyników nowa szefowa.

Barbara Dolniak pytana w Programie 1 Polskiego Radia o nową funkcję w partii dla Ryszarda Petru podkreśliła, że "możliwości jest bardzo dużo". Jej zdaniem Petru "zawsze będzie twarzą Nowoczesnej. "Był jej twórcą, dzięki niemu Nowoczesna powstała; dzięki niemu jesteśmy w Sejmie" - zauważyła wicemarszałek.

"Nowoczesna jest otwarta na różne pomysły. Przewodnicząca Lubnauer złożyła mu propozycję funkcji wiceprzewodniczącego, ale oczywiście wszystko jest otwarte" - podkreśliła Dolniak. "Gdy opadną emocje, wtedy ocena sytuacji i możliwości działań będzie podstawą, która zadecyduje o ostatecznych rozwiązaniach" - zaznaczyła posłanka.

Czytaj też: Ryszard Petru odchodzi z Nowoczesnej?

Polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej pytany w TOK fm, jaką rolę Ryszard Petru będzie teraz pełnił w partii powiedział: "nie wiem, to kwestia zapowiedzianej przez Katarzynę Lubnauer rozmowy pomiędzy nimi".

Jak dodał, "funkcja wiceprzewodniczącego to jest jedna z opcji". "Zostawmy to jednak rozmowie obu liderów" - zaznaczył. "Petru zakładał Nowoczesną i zadeklarował, że chce w niej pozostać - to bardzo cenna deklaracja" - podkreślił Rabiej.

Jak dodał, liczy na to, że "nowa przewodnicząca znajdzie formułę na działanie Ryszarda Petru wewnątrz Nowoczesnej; formułę, która by wykorzystywała w pełni jego potencjał związany z wiedzą, doświadczeniem, także doświadczeniem organizacyjnym".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • politolog 2017-11-27 11:01:26
    zostanie rzecznikiem prasowym nowoczesnego femenuREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA