REKLAMA

Ryszard Petru jest nowoczesny? Partia Razem pyta Nowoczesną o konkordat, aborcje i małżeństwa jednopłciowe

  • Autor: PAP/AT
  • 21 maja 2017 12:00
Ryszard Petru jest nowoczesny? Partia Razem pyta Nowoczesną o konkordat, aborcje i małżeństwa jednopłciowe po dwóch latach obecności Ryszarda Petru w Sejmie, trudno znaleźć różnice pomiędzy nim, a coraz bardziej konserwatywną Platformą Obywatelską - mówi Adrian Zandberg (Ryszard Petru, fot. twitter/Nowoczesna)

Politycy partii Razem skierowali do lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru pytania o ustawę antyaborcyjną, małżeństwa jednopłciowe i usunięcie ze szkół lekcji religii oraz wymówienie konkordatu.

• Politycy partii Razem skierowali cztery pytania do lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru.

• Pytali o to, czy Nowoczesna opowiada się za złagodzeniem ustawy antyaborcyjnej, małżeństwami jednopłciowymi, usunięciem ze szkół lekcji religii oraz wymówieniem konkordatu.

• Chciałem prosić Ryszarda Petru o konkretne, jasne odpowiedzi: tak czy nie. Bez kręcenia i bez lawirowania - powiedział członek zarządu partii Adrian Zandberg.

• Ryszard Petru po raz kolejny będzie próbował przekonać wyborców, że jest nowoczesny - podkreśli.

Na niedzielnej (21 maja) konferencji prasowej, w dniu konwencji programowej Nowoczesnej, politycy partii Razem skierowali do Ryszarda Petru cztery pytania: czy Nowoczesna opowiada się za złagodzeniem ustawy antyaborcyjnej, czy jest za możliwością zawierania równością małżeństw jednopłciowych, za usunięciem z polskich szkół lekcji religii oraz czy jest za wymówieniem konkordatu i zastąpienie go ustawą, która "traktowałaby Kościół katolicki w dokładnie taki sam sposób, jak wszystkie inne związki wyznaniowe w Polsce".

"Dzisiaj Ryszard Petru po raz kolejny będzie próbował przekonać wyborców, że jest nowoczesny" - podkreślił członek zarządu partii Adrian Zandberg. "Ale po dwóch latach obecności Ryszarda Petru w Sejmie, trudno znaleźć różnice pomiędzy nim, a coraz bardziej konserwatywną Platformą Obywatelską" - zauważył.

"Chciałem prosić Ryszarda Petru o konkretne, jasne odpowiedzi: tak czy nie. Bez kręcenia i bez lawirowania" - podkreślił Zandberg.

Dzisiaj Ryszard Petru po raz kolejny będzie próbował przekonać wyborców, że jest nowoczesny - podkreślił Zandberg (Adrian Zandberg, fot.youtube)

"Partia Razem jest za złagodzeniem drakońskiego prawa antyaborcyjnego, wyprowadzeniem religii ze szkół i zrównaniem praw wszystkich związków wyznaniowych. Jesteśmy też za tym, aby pary jednopłciowe miały równe prawa, jak inne małżeństwa" - przypominała rzeczniczka prasowa Partii Razem Dorota Olko.

W ocenie Olko, poglądy te nie są radykalizmem, a jedynie "europejskimi standardami". "Żałujemy, że w Polsce tylko partia Razem potrafi myśleć w ten sposób i jest przywiązana do tych standardów" - mówiła rzeczniczka.

"Zachęcamy inne partie, aby odważyły się myśleć nowocześnie i skończyły z zaściankowym konserwatyzmem" - dodała.

Zdaniem działaczy partii Razem, Nowoczesna nie potrafi jednoznacznie wypowiedzieć się we wspomnianych kwestiach i "wysyła sprzeczne sygnały". "Chcemy ostrzec wyborców, żeby nie dali się nabrać na tę pozorną nowoczesność, na hasła o nowoczesności, za którymi nic nie stoi, tak jak w przypadku partii Ryszarda Petru" - podsumowała Olko.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA