REKLAMA

Ryszard Petru: Mam wizję jak skutecznie zrealizować program Nowoczesnej

 • Autor: PAP/AT
 • 22 listopada 2017 08:45
Ryszard Petru: Mam wizję jak skutecznie zrealizować program Nowoczesnej Petru zwrócił się do działaczy swojej partii z listem, w którym przekonuje, że ma wizję tego, jak skutecznie realizować program Nowoczesnej (Ryszard Petru, fot.facebook.com/PetruRyszard)

Jestem wierny tej Nowoczesnej, która dwa i pół roku temu na Torwarze obiecała coś więcej, niż dotychczas znaną wszystkim politykę. Taką Nowoczesną wybieram, taką chcę współtworzyć i przewodniczącym takiej Nowoczesnej chcę być. Bądźmy w niej razem - napisał Ryszard Petru w liście do działaczy swojej partii.

• W najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się Konwencja krajowa Nowoczesnej, podczas której delegaci wybiorą przewodniczącego partii.

• O to stanowisko będą się ubiegać: obecny szef Ryszard Petru, szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oraz poseł Piotr Misiło.

• Nowoczesna ma dobry program, a ja mam wizję, jak go skutecznie zrealizować - napisał Ryszard Petru w liście do działaczy swojej partii.

• Jako jej przewodniczący chcę zrewolucjonizować podejście państwa do przedsiębiorczości, zreformować służbę zdrowia, zmienić myślenie o edukacji - zaznaczył.

W najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się Konwencja krajowa Nowoczesnej, podczas której delegaci wybiorą przewodniczącego partii. O to stanowisko będą się ubiegać: obecny szef Ryszard Petru, szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oraz poseł Piotr Misiło. We wtorek (21 listopada) z kandydowania zrezygnowali posłowie: Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz Paweł Pudłowski; poinformowali, że poparli kandydaturę Katarzyny Lubnauer.

Petru zwrócił się do działaczy swojej partii z listem, w którym przekonuje, że ma wizję tego, jak skutecznie realizować program Nowoczesnej.

"Na naszych oczach, dzień po dniu, ustawa po ustawie, zmienia się ustrój Polski. Musimy być gotowi na powstrzymanie tej destrukcji i wprowadzenie realnych zmian, dla realizacji których powstała Nowoczesna. To, czy będziemy gotowi i jaką partią będziemy po 25 listopada, zależy tylko od nas" - napisał Petru do delegatów.

Czytaj też: Petru zapowiada szturm na samorządy. Szuka kandydatów na prezydentów czy burmistrzów miast

Przypomniał, że idea stworzenia Nowoczesnej powstała blisko trzy lata temu. "Chciałem wnieść do polskiej polityki już dawno zapomniane wartości - profesjonalizm, wierność zasadom, lojalność i uczciwość. Były już w Polsce partie, które domagały się wolności gospodarczej, niskich podatków, rozdziału kościoła od państwa, legalizacji związków partnerskich i swobód obywatelskich. Ale wszystkie utonęły w wewnętrznych sporach, koteriach i intrygach. Nie możemy popełnić tego samego błędu" - podkreślił lider Nowoczesnej.

Podziękował wszystkim, którzy zaufali mu, gdy partia dopiero powstawała. Jak zaznaczył, był to "start od zera", dzięki któremu partii, której przewodniczy, udało się zebrać ok. 9 mln zł na kampanię wyborczą, "wypromować ideę Nowoczesnej" i wprowadzić do Sejmu 28 posłów. "Kontakty międzynarodowe zaowocowały trwałą współpracą z ALDE, dzięki czemu, mimo braku europosłów, Nowoczesna jest dzisiaj cenionym członkiem liberałów w Parlamencie Europejskim. To powód do wielkiej dumy" - napisał Petru.

Czytaj też: Petru: Nie biorę pod uwagę wariantu przegranej opozycji w wyborach parlamentarnych

"Stoimy dzisiaj przed poważnym wyborem. Nowoczesna ma dobry program, a ja mam wizję, jak go skutecznie zrealizować. Stworzony przeze mnie zespół - w obliczu utraty finansowania partii z budżetu państwa - od ponad dwóch lat zdobywa środki na działanie partii i zdobędzie je również na sfinansowanie czekającej nas kampanii wyborczej" - przekonuje w liście Petru.

Zadeklarował, że jako przewodniczący partii "chce zrewolucjonizować podejście państwa do przedsiębiorczości, radykalnie zreformować służbę zdrowia, zmienić myślenie o edukacji i przywrócić ograniczane coraz bardziej wolności obywatelskie".

"Ogromne znaczenie ma to, jaką organizację wspólnie stworzymy. Jakiej Nowoczesnej chcemy? Dojrzałej i skutecznej, czy targanej emocjami i konfliktami?" - pyta w liście Petru. Według niego, Nowoczesna może zrealizować "ważne projekty polityczne z poszanowaniem tych wartości, które ją kształtowały - profesjonalizmu, wierności zasadom, lojalności i uczciwości".

"Jestem wierny tej Nowoczesnej, która dwa i pół roku temu na Torwarze obiecała coś więcej, niż dotychczas znaną wszystkim politykę. Taką Nowoczesną wybieram, taką chcę współtworzyć i przewodniczącym takiej Nowoczesnej chcę być. Bądźmy w niej razem" - apeluje polityk. Zapewnia też, że "jest otwarty na rozmowy o przyszłości Nowoczesnej i o przyszłości Polski".

Jak wynika z październikowego sondażu CBOS, Katarzyna Lubnauer cieszy się zaufaniem 20 proc. Polaków (19 proc. deklaracji nieufności). Z kolei Ryszardowi Petru, według badania, ufa 23 proc. respondentów. Lider Nowoczesnej plasuje się jednocześnie na czwartym miejscu w rankingu nieufności; 43 proc. badanych deklaruje wobec niego nieufność.

Z kolei w sierpniowym sondażu IPSOS dla Oko.press wyborcy Nowoczesnej odpowiedzieli na pytanie, który z polityków partii byłby jej najlepszym liderem. Na pierwszym miejscu, z poparciem 38 proc. uplasowała się Katarzyna Lubnauer, za nią, z 36 procentowym poparciem, zalazła się Kamila Gasiuk-Pihowicz. Na Ryszarda Petru wskazało 16 proc. badanych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

 • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA