REKLAMA

Ryszard Petru: Morawiecki to hochsztapler ekonomiczny, który mami wielkimi projektami

 • Autor: PAP/JS
 • 05 grudnia 2017 22:11
Ryszard Petru: Morawiecki to hochsztapler ekonomiczny, który mami wielkimi projektami Petru pytany we wtorek w TVN24, czy jego zdaniem Polska będzie lepiej i skuteczniej zarządzana, jeśli premierem zostałby Morawiecki, powiedział: "To jest człowiek, który jest znany z takiej fantastyki gospodarczej" (fot. Nowoczesna Poznań/twitter)

Uważam, że Mateusz Morawiecki to hochsztapler ekonomiczny, który mami nas wielkimi projektami, których nie będzie realizował - tak do doniesień, że wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki może zostać premierem odniósł się Ryszard Petru (Nowoczesna) .

Rzecznik PiS Beata Mazurek powiedziała we wtorek (5 grudnia), że nie jest tajemnicą, że pojawiła się propozycja kandydatury Mateusza Morawieckiego na premiera, ale decyzji jeszcze nie ma; jak poinformowała, podejmie ją Komitet Polityczny PiS.

Petru pytany we wtorek w TVN24, czy jego zdaniem Polska będzie lepiej i skuteczniej zarządzana, jeśli premierem zostałby Morawiecki, powiedział: "To jest człowiek, który jest znany z takiej fantastyki gospodarczej (...) to jest osoba, która nas mami takimi wielkimi projektami gospodarczymi: elektryczne samochody, wielki port lotniczy, kosmos też. Ale wiemy, że nic z tych rzeczy się nie wydarzy w perspektywie najbliższych lat i to jest takie mamienie Polaków. Przecież to jest osoba, za której rządów, Polska bardzo się zadłużyła".

Na uwagę, że Polska ma dobre ratingi gospodarcze, a rząd chwali się uszczelnieniem VAT, Petru powiedział, że "żadnego uszczelnienia VAT nie było". "Jest przetrzymanie VAT, a nie uszczelnienie, bo nie ma żadnego działania, aby zlikwidować słupy VAT-owskie" - ocenił.

Dopytywany, czy byłoby lepiej dla kraju, jeśli premierem zostałby Morawiecki, polityk Nowoczesnej ocenił, że tu nie ma istotnej różnicy, bo - jego zdaniem - najważniejsze decyzje "będzie podejmował i tak prezes PiS Jarosław Kaczyński - jeśli chodzi o kwestie relacji z UE, wymiar sądownictwa, czy ordynację wyborczą".

Petru mówił, że Morawiecki zapowiadał m.in., że nie podniesie podatków, ale podwyższył składki ZUS-owskie. "Ja uważam, mówię to z całą odpowiedzialnością, że (Morawiecki) to jest hochsztapler ekonomiczny, który mami nas wielkimi projektami, których nie będzie realizował" - oświadczył polityk Nowoczesnej. Pytany, czy nie boi się procesu za te słowa, Petru powiedział, że już się przyzwyczaił do pozwów polityków PiS.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • Komuna wróciła 2017-12-06 09:19:19
  Do NaPohybelPo: I bardzo dobrze że Balcerowicz sprzedał większość niedokapitalizowanych i kiepskich przedsiębiorstw bo inaczej by zdechły. Co do długów, PIS zaciąga rekordowe.
 • NaPohybelPo 2017-12-06 08:45:02
  Do Nick: Boże. człowieku! właśnie swoim komentarzem sam sobie odpowiedziałeś jaką krzywdę wyrządził wszystkim Polakom ten 'geniusz ekonomii' z doradcami typu Petru. Kiedyś miałeś coś. Byłeś właścicielem firmy. Teraz to wszystko jest w rękach obcego kapitału któremu Balcerowicz specjalista od sprzedaży hurtowej oddał to wszystko za ułamek wartości bo twierdził że my Polacy nie umiemy zarządzać bankami i przedsiębiorstwami. Teraz jesteś zwykłym wyrobnikiem u jakiegoś kapitalisty a i tak spłacasz długi zaciągnięte przez pełowców na stworzenie stref ekonomicznych aby obcy kapitał nie oddawał nam podatków od dochodów .
 • Nick 2017-12-06 08:22:31
  Do Delsberska: Ja też przez Balcerowicza straciłem większość kapitału i oszczędności. Wielu się powiesiło, załamało, itd. Ja nie mam już firmy, pracuję u "kogoś". Ale jako ekonomista mam świadomość z jakiego bagno nas, jako POLSKĘ, Balcerowicz wyciągnął. Gdzie bylibyśmy gdyby nie tamten plan? Jeszcze spłacalibyśmy zadłużenie z lat 70-tych!!!
 • Madera 2017-12-06 05:10:39
  I tu zgadzam się w 100 %,,,,,,,KŁAMSTWA I PROPAGANDA SUKCESU ! PRZYCIŚNIĘTY DO MURU ŚPIEWA JAK KANAREK,,,,,,,TAK BYŁO WE WRZEŚNIU W RAPORCIE DO UE,,,,,,,
 • Delsberska 2017-12-06 00:35:52
  Balcerowicz powinien być skazany za umyślne zniszczenie przemysłu, podnoszenie stóp procentowych by tłumić inflację przy jednoczesnym regularnym podnoszeniu cen energii, które to podnoszenie cen energii inflację napędzało. Za stwarzanie wyjątkowych dni, kiedy cła i akcyzy nie obowiązywały, i za śmierć tych wszystkich, którzy stracili życie po stracie pracy lub utracie oszczędności. Balcerowicz stosował Keynesa na odwrót. Robił przeciwność tego co zalecał Keynes. Robił to co nauczali koledzy z Harwardu, którzy mieli już liczne doświadczenia w niszczeniu gospodarek innych krajów trzeciego świata. Balcerowicz jest niewątpliwie ekspertem w niszczeniu, dlatego jako sprawdzonego niszczyciela międzynarodowa finansjera wysyła go teraz na Ukrainę. Ryszard Petru - wierny uczeń Balcerowicza nie może znieść, że w końcu pojawił się w Polsce ktoś taki jak Morawiecki, kto nie tylko się na ekonomii i gospodarce zna, ale też odbudowuje to co Balcerowicz tak ładnie zniszczył.
 • Żhyd ZIMMMERMANNN 2017-12-06 00:17:11
  MAMI, SKUHWYSYN MAMI, DOBRZEN MOWIN ON. MAMI WAZ POHOCZKI.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA