REKLAMA

Ryszard Petru nie wyklucza, że zostanie premierem. Zastąpi Beatę Szydło?

 • Autor: GP
 • 08 września 2016 10:55
Ryszard Petru nie wyklucza, że zostanie premierem. Zastąpi Beatę Szydło? Ryszard Petru wpierw chce posprzątać po PiS, a potem budować silną Polskę... jako premier tego kraju. (fot.:twitter.com/KTruskolaski)

• Będący na Forum Ekonomicznym w Krynicy lider Nowoczesnej, ekonomista Ryszard Petru mówił o swoich ambicjach politycznych. Petru chce być premierem RP.
• W wywiadzie internetowym polityk ocenił, że po odsunięciu od władzy PiS, wpierw będzie trzeba posprzątać.
• Nowoczesna, jako liberalna partia, proponuje Polakom powrót do rozwiązań z ultraliberalnej ustawy Wilczka z końca PRL.

W czwartek (8 września) trwało Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju. Oprócz przedsiębiorców, byli tam też ekonomiści i politycy. Był też lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

- Chciałbym zastąpić Beatę Szydło i zostać premierem - mówił polityk w wywiadzie internetowym dla money.pl. - Na początku trzeba posprzątać po PiS, a później budować silną Polskę.

Po czym Petru przeszedł do oceny obecnych rządów. Znaczną cześć krytyki skierował Petru pod adresem wicepremiera i ministra rozwoju, Mateusza Morawieckiego. Plan Odpowiedzialnego Rozwoju (nazywany od nazwiska Morawieckiego jego planem) Petru uważa za nierealny.

- To jest sympatyczny człowiek - mówił o samym Morawieckim Petru. - Ale nie wyobrażam sobie, żeby u mnie w rządzie pracował ktoś, kto tylko zrobił prezentację i wmówił Polakom, że będą to jeść. Nikt na świecie nie wyżywił się prezentacją komputerową.

Nowoczesna opiera swój program wyborczy w kwestii gospodarki na tzw. zasadzie Wilczka.

Ustawa Wilczka była propozycją Mieczysława Wilczka i premiera Mieczysława Rakowskiego w ostatnich, schyłkowych latach PRL. W zasadzie była liberalizacją gospodarki PRL. Ustawa umożliwiła każdemu obywatelowi podejmowanie i prowadzenie działalności gospodarczej na równych prawach, co m.in. spowodowało aktywizację drobnych przedsiębiorców. Obowiązywała do 1989 roku.

Czytaj: Nowoczesna szuka członków, liczy na skok

Nowoczesna proponuje w swoich dokumentach programowych jednolitą stawkę podatku VAT, na poziomie 16 proc. Za zbieranie tych podatków ma też odpowiadać jedna instytucja podatkowa. Partia chce też, by państwo było o wiele bardzie łaskawe dla osób, które z nie swojej winy podatków nie zapłaciły.

W swoim dokumencie programowym partia Ryszarda Petru pisze też o wspieraniu rozwoju firm rodzinnych i firm o tzw. średnim kapitale.

Nowoczesna jest w Sejmie po raz pierwszy, a w maju tego roku obchodziła rok działalności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • endriu 2016-09-09 07:19:52
  Mówi osioł ,,BĘDĘ KONIEM,,Ależ ośle ty nie masz tyle siły!A on na to ALE MAM PODOBNY ŁEB !!!
 • JMS 2016-09-08 22:27:16
  Rysiek, Bolek, Bronek, Stefek... Mamy prawdziwy skarb. Najlepszych wesołków w Europie.
 • glaertes1 2016-09-08 12:20:08
  Kiedy tego jurgieltnika w końcu zdekomunizują? Przecież ona nawet nie ukrywa tożsamości swoich mocodawców:REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA