REKLAMA

Ryszard Petru: Nikt z PiS nie mówi o reparacjach za granicą, to temat w Polsce

  • Autor: PAP/JS
  • 05 września 2017 21:50
Ryszard Petru: Nikt z PiS nie mówi o reparacjach za granicą, to temat w Polsce "Nie ma sensu podnosić spraw, które są przegrane, bo to jest głupota" - powiedział Ryszard Petru (fot.twitter.com/Nowoczesna)

Z reparacjami będzie tak samo jak z wrakiem Tupolewa – będą dużo gadali, i nic nie robili - powiedział w TVN24 lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Jego zdaniem nikt z polityków PiS nie mówi o reparacjach za granicą, to temat tylko w Polsce.

"Pamiętam, że gdy Beata Szydło jechała na jakąkolwiek ważną Radę Europejską nigdy nie mówiła tego, co gadała w Polsce. Reparacje są dobrym przykładem - mocni w gębie w Polsce, cisza za granicą" - podkreślił Petru.

"Z reparacjami będzie tak samo jak z wrakiem Tupolewa - będą dużo gadali, i nic nie robili" - ocenił polityk. Według niego powodem wprowadzenia tego tematu do dyskusji w kraju są "wyłącznie potrzeby wewnętrzne, przygotowanie gruntu na wielkie porażki "międzynarodowe".

"Nie ma sensu podnosić spraw, które są przegrane, bo to jest głupota. Po pierwsze czas, po drugie niepoważne, a można w tym momencie negocjować lepszy budżet europejski" - powiedział Petru pytany, czy nie warto wcale podnosić tej sprawy - reparacji wojennych od Niemiec.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA