REKLAMA

Ryszard Petru o komisji ws. katastrofy smoleńskiej: To będzie serial telewizyjny, który się będzie ciągnął codziennie

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 04 lutego 2016 11:28
Ryszard Petru o komisji ws. katastrofy smoleńskiej: To będzie serial telewizyjny, który się będzie ciągnął codziennie Zdaniem Ryszarda Petru raport na temat katastrofy smoleńskiej już powstał, komisja ma go tylko zaakceptować (fot. twitter.com)

· Od dawna sądziłem, że ważnym elementem rządów Prawa i Sprawiedliwości będzie napisanie tej historii na nowo – mówił \Ryszard Petru. 
· Lider Nowoczesnej był pytany o to, co sądzi na temat powołania komisji ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej.
· Jego zdaniem raport na temat katastrofy już powstał. Komisja ma go tylko zaakceptować.
· Polityk odniósł się także do programu „Rodzina 500 plus”.

Ryszard Petru nie ukrywał, że nie jest zdziwiony planami powołania komisji ds. zbadania katastrofy smoleńskiej. Jak podkreślił, od dawna wiedział, że „napisanie tej historii na nowo” będzie ważnym elementem rządów Prawa i Sprawiedliwości.

- Komisja smoleńska jest bardzo ważnym elementem tego. Chcą po prostu powiedzieć, że było inaczej. Zakładam, że raport już powstał i chodzi o to, żeby ta komisja go w pewnej formie zaakceptowała. Sądzę, że to będzie serial telewizyjny, który się będzie ciągnął codziennie, będziemy mogli codziennie o tym w telewizji publicznej słuchać. To będzie też ważny element polityczny, bo emocje przy tej kwestii są duże – mówił lider Nowoczesnej.

W audycji odniósł się także do programu „Rodzina 500 plus”. Przypomniał, że Nowoczesna zgłosiła trzy poprawki do programu.

- Wszystkie już zapowiadaliśmy. Podsumuje: ważne jest to, by program objął samotne matki z jednym dzieckiem, by wprowadzić prób dochodowy, tzn. żeby osoby zamożne tych 500 zł nie mogły otrzymywać. Jest swego rodzaju hipokryzją ze strony rządzących, że namawiają bardziej zamożnych, by tych świadczeń nie brali. Jeśli mają namawiać, to niech wprowadzą próg. On w istotny sposób ograniczy koszty. Zobaczymy, czy oni to poprą…  - mówił.

Skomentował także słowa posłanki PiS Beaty Mazurek, która radziła samotnym matkom, jak dostać 500 zł na dziecko.

- Byłem zszokowany, że tak w ogóle można myśleć i jeszcze to powiedzieć. To jest bardzo zła wypowiedź – ocenił Ryszard Petru.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA