REKLAMA

Ryszard Petru o programie 500+: To projekt polityczny, nie merytoryczny

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 28 stycznia 2016 20:21
Ryszard Petru o programie 500+: To projekt polityczny, nie merytoryczny Projekt stał się projektem wyłącznie politycznym, a nie merytorycznym - uważa Ryszard Petru (fot. youtube.com)

Projekt stał się projektem wyłącznie politycznym, a nie merytorycznym. Zauważmy, że w kampanii wyborczej pani premier pokazywała: mam tu teczkę z ustawami, przygotowanymi. Dzisiaj widać, że ta teczka była pusta – mówił Telewizji Polskiej lider Nowoczesnej.

Ryszard Petru uważa, że program „Rodzina 500 plus” mógłby być o wiele lepszy, gdyby partia rządząca była otwarta na zgłaszane uwagi i opinie. Jak mówił dla Telewizji Polskiej, 500+ stało się programem politycznym, nie merytorycznym.

- Projekt stał się projektem wyłącznie politycznym, a nie merytorycznym. Zauważmy, że w kampanii wyborczej pani premier pokazywała: mam tu teczkę z ustawami, przygotowanymi. Dzisiaj widać, że ta teczka była pusta. Dlatego poproszę panią premier, żeby wygrzebała tę teczkę z kampanii i przyznała się, że nie było to przygotowane. Minister Morawiecki mówi, że tylko dla najbiedniejszych, a nie dla bogatych. Dzisiaj Ministerstwo Finansów zgłasza szereg uwag. Ustawa może spowodować, że kobiety będą tracić pracę i będą przestawały pracować, na co minister Rafalska mówi: to dobrze, świetnie, o to nam chodzi – mówił Ryszard Petru.

I dodawał. – Ten program mógłby być znacznie lepszy, gdyby ktokolwiek z nich był otwarty na słuchanie innych opinii.

Czytaj też Projekt wprowadzający Program 500+ został przyjęty

Jego zdaniem program może doprowadzić do tego, że kobiety będą traciły pracę. – Pytanie, kto je utrzyma. To nie jest tak, że jak kobieta dostanie 500 zł na dziecko, przestanie pracować, potem mąż straci pracę, to wszystko jest w porządku. Nie utrzymają się za to. To jest nieprzemyślane – mówił.

Ryszard Petru twierdzi, że w programie powinny znaleźć się ważniejsze rozwiązania. – Wolałbym, aby w ramach tego programu były możliwości bardziej elastycznego łączenia pracy z życiem zawodowym. Aby była możliwość tego, żeby żłobki pracowały dłużej, przedszkola, żeby było więcej miejsc, żeby kobiety mogły pracować z domu, na 1/4, 1/8 etatu. Różne rozwiązania, bardziej elastyczne – twierdził.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Sk 2016-01-29 18:58:41
  Ten Pan powinien iść do cyrku, a duuuże kapcie znajdą się, ale w polityce też trzeba trochę relaksu ;)(
 • starodawny 2016-01-29 00:45:27
  "To projekt polityczny, nie merytoryczny" -czyli jak każda wypowiedź Petru, więc o co mu chodzi?
 • Przemyślida 2016-01-28 21:45:13
  Do zajączek: Trzeba być konsekwentnym - w rządzie też jest bankster i to pierwszej wody. Deklaruje że ma 7 MLN PLN i dwa małe domki letniskowe. A jego pracodawca ujawnił że wypłacił mu 33.5 MLN PLN. Niech powie jasno - przepiłem, przehulałem, dałem żonie - ale niech to wyjaśni, a nie siedzi cicho i liczy że sprawa przyschnie. Liczę na odpowiedź na wysokim poziomie.
 • zajączek 2016-01-28 21:00:24
  Panie Petru nie każdy obywatel naszego kraju ma dofinansowanie od banksterów, tak jak pańska formacja. Dlatego pańskie wywody są żenująco na niskim poziomie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA