REKLAMA

Ryszard Petru o rządzie. Nowoczesna sześć miesięcy na scenie politycznej

  • Autor: GP
  • 01 grudnia 2015 13:45
Ryszard Petru o rządzie. Nowoczesna sześć miesięcy na scenie politycznej Partia Ryszarda Petru działa sześć miesięcy, w tym okresie weszła do parlamentu i zdobywa poparcie (fot. nowoczesna.org)

Ryszard Petru odniósł się do sytuacji jaka panuje w polskim sejmie. W jego ocenie rząd powinien przede wszystkim skupić się na stanowieniu prawa. Powinien to robić składając projekty ustaw, podczas gdy teraz robi to rękami prezydenta i z pomocą posłów PiS. Jego partia świętuje właśnie pół roku działalności.

Lider Nowoczesnej był gościem w programie Polskiego Radia. Mówił na antenie o niepokojącej, jego zdaniem sytuacji, w której większość procedowanych w parlamencie projektów pochodzi od posłów i prezydenta, podczas gdy wcześniej to rząd wnosił najwięcej propozycji do laski marszałkowskiej.

Od czego jest rząd?

- Rząd powinien wziąć się do pracy. Powinien kierować ustawy normalną ścieżką legislacyjną, z konsultacjami społecznymi i normalnymi czytaniami! – atakował ekipę Beaty Szydło lider Nowoczesnej.

Petru chce zobaczyć efekty pracy polskiego rządu w postaci ustaw.

W kwestii Trybunału Konstytucyjnego

Nowoczesna podtrzymuje swoje stanowisko w sprawie TK. Lider partii zapytany o tę sprawę powiedział, że uchwała Sejmu w sprawie Trybunału, przegłosowana głosami PiS i Kukiz’15, jest nieprawomocna. Nowoczesna nie przedstawi swojego kandydata na sędziego.

Nowoczesna świętuje także sukces. Partia została założona pół roku temu, 31 maja 2015 roku. Na Twitterze zdecydowała się podziękować za udzielone poparcie w październikowych wyborach.

 

Źródło: twitter.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA