REKLAMA

Ryszard Petru o TK: Nie można trochę naprawić konstytucji. To nie są negocjacje handlowe

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 08 marca 2016 08:47
Ryszard Petru o TK: Nie można trochę naprawić konstytucji. To nie są negocjacje handlowe Ryszard Petru o sprawie wokół TK: "To bardzo poważny kryzysk, największy od 1989 roku" (fot. Nowoczesna/twitter)

W Radzie Europejskiej rozpoczęła się procedura, która może wykluczyć nas z głosowania. To oznacza, że pani premier Beata Szydło na kolejną radę nie będzie mogła jechać z ważnym głosem. To bardzo poważny kryzys, największy od 1989 roku – mówił o sprawie wokół Trybunału Konstytucyjnego Ryszard Petru w wywiadzie dla RMF FM.

Dzisiaj (8 marca) o godz. 9:00 rozpoczęło się posiedzenie Trybunału Konstytucyjnego. Ma on rozpocząć badanie nowelizacji ustawy o TK autorstwa PiS - zaskarżonej przez posłów PO, PSL i Nowoczesnej, I prezes Sądu Najwyższego, Rzecznika Praw Obywatelskich i Krajową Radę Sądownictwa. Kolejną rozprawę wyznaczono na środę (9 marca).

– Rozpoczyna się posiedzenie Trybunału Konstytucyjnego. To bardzo ważny tydzień w historii Polski – mówił o dzisiejszym posiedzeniu Ryszard Petru w Kontrwywiadzie RMF FM. –  Ważne, żeby zrozumieć, że nie można trochę naprawić konstytucji. Nie można trochę przywrócić ład konstytucyjny. To nie są negocjacje handlowe – dodawał, odnosząc się do pojawiających się propozycji rozwiązania kryzysu wokół TK.

Lider Nowoczesnej przypomniał także o organizowanej 12 marca manifestacji, której celem ma być nakłonienie rządu do zastosowania się do opinii Komisji Weneckiej ws. wprowadzonych zmian w TK.

 – 12 marca wspólnie z KOD-em zapraszamy wszystkich pod TK. Mam nadzieję, że będzie też Platforma Obywatelska, PSL, szeroko pojęta lewica, że wspólnie, poza podziałami, pokażemy, że musimy, jako społeczeństwo obywatelskie, domagać się realizacji wyroku Trybunału. Wyrok Trybunału trzeba zapisać w postaci postulatów. I ich realizacji domagać się od rządu – mówił.

Jak dodał, ulica jest jednym ze sposób załatwiania spraw w Polsce. – Opozycja musi załatwiać sprawy w Polsce. Od tego jest nie tylko parlament i media, ale również ulica. Na ulicy możemy protestować. Im więcej nas będzie, tym lepiej – stwierdził.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • I stolica Polski 2016-03-08 09:10:22
    Żenada i prostactwo w wypowiedziach tego dorobkiewicza. Nie ma wiedzy o finansach państwa , bankowości , prawoznawstwie , a teraz zmiany w Konstytucji porównuje do negocjacji handlowych. Czuję się tym obrażona i wstydzę się za tego niegodnego i złego człowieka . Już nie mogę słuchać tych wypowiedzi , gdzie wiedza w każdej dziedzinie życia przeciętnego Polaka , skandaliczna i prostacka . Idź człowieku uczyć się i edukować , bo posłem nigdy nie powinieneś zostać - mniej niż zero wiedzy o funkcjonowaniu Państwa Polskiego. Nadajesz się tylko na zgromadzenia i zbiórki publiczne na ulicach , a i w tej dziedzinie prawa nie znasz . Dosyć tego , zniknij z oczu , bo nie mogę już cię słuchać.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA