REKLAMA

Ryszard Petru obiecał BBC zjednoczenie opozycji

 • Autor: GP
 • 17 maja 2016 22:10
Ryszard Petru obiecał BBC zjednoczenie opozycji Ryszard Petru w studio BBC. (fot.:twitter.com/_nowoczesna)

• 17 maja w BBC wystąpił lider Nowoczesnej, Ryszard Petru.
• W rozmowie o sytuacji w Polsce polityk przypomniał, że w jego ocenie tylko razem opozycja może wygrać z PiS. Obiecał, że przed wyborami dojdzie do zjednoczenia.

W programie BBC World News Global, Ryszard Petru odnosił się do sytuacji w Polsce i trwającej, ostrej walki politycznej nad Wisłą. Polityk podkreślił, że opozycja nie ma realnego wpływu na stanowienie władzy, ale to nie znaczy, że się zatrzyma:

- Jako mniejszość nie możemy zatrzymać większości - mówił na antenie brytyjskiej stacji. - Jeśli nie możemy być efektywni jako mniejszość w Sejmie, to protestujemy pokojowo na ulicach - nawiązywał do marszy KOD.

Zapytany o sytuację demokracji w Polsce wyraził się z nadzieją.

Czytaj: Kaczyński podsumował rządy Beaty Szydło po pół roku

- Mam nadzieję, że następne wybory będą demokratyczne i będziemy mogli zmienić władzę, ale nie mogę być tego pewny w 100 proc. Kluczowy jest Trybunał Konstytucyjny. Jeśli działa, to zawsze możemy zapytać o ustawę inwigilacyjną czy medialną. Bez Trybunału Polska nie jest w pełni funkcjonującą demokracją.

W końcowej fazie rozmowy Petru zdeklarował, że mocno wierzy w możliwość pokonania PiS na drodze wyborczej.

- Myślę, że mogę to obiecać, że się zjednoczymy - mówił Petru o następnej parlamentarnej elekcji w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Teresa 2016-05-19 03:16:02
  PetruSS,ot SABAKA!!! Rząd PO-PSL-SLD juz dawno by zrobiło z GÓWNEM porządek!!! Tak jak uciszali wszystkich co byli innego zdania niz ONI,taka to była DEMOKRACJA za rządów PO-PSL-SLD (by źyło się lepiej wszystkim z PO i tym co są z NAMI!!!!!! A ze teraz mamy NORMALNY RZĄD i w końcu wolne DEMOKRATYCZNY PAŃSTWO to ma prawo do pochodów i wygłaszania swoich poglądów!!! Choć przesadza,kłamie i łrze(no ale co ma mówić-PRAWDĘ)!??? Olać KUNDLA i tyle !!!
 • alek 2016-05-18 14:49:42
  Jak można bez przerwy pokazywać publicznie za nasze pieniądze tego ograniczonego typa. To jest typowy szkodnik, gorszy od stonki.
 • kama 2016-05-18 13:07:25
  petru - dosc , osmieszasz sie zalosny NARCYZIE , nie powierzylabym ci nawet stanowiska woznego w szkole o czym ty marzysz - falszywy I arogancki kolesiu.
 • JMS 2016-05-18 12:25:13
  To ostatnie wybory były niedemokratyczne? Pojawił się jakiś nowy motyw programowy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA