REKLAMA

Ryszard Petru: PiS ma apetyt na totalną władzę

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 20 listopada 2015 11:03
Ryszard Petru: PiS ma apetyt na totalną władzę "Jak dotychczas, żaden rząd ani system nie zamknął skutecznie ust Polakom. Wy też nie dacie rady" fot. facebook

Nie milkną echa wczorajszego posiedzenia Sejmu. Posłowie PiS i Kukiz’15 uchwalili nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Na znak protestu, posłowie PO, Nowoczesnej i PSL opuścili salę plenarną tuż przed głosowaniem. - Dostaliście czerwoną kartkę od posłów opozycji – komentuje wczorajsze wydarzenia Ryszard Petru, lider Nowoczesnej.

W czwartek Sejm znowelizował ustawę o Trybunale Konstytucyjnym. Przewiduje ona m.in. ponowny wybór pięciu sędziów TK. Nowelizacja wprowadza kadencyjność prezesa Trybunału – będzie on powoływany przez prezydenta na okres trzech lat spośród co najmniej trzech kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne sędziów Trybunału. Prezesem Trybunału Konstytucyjnego będzie można zostać dwukrotnie.

PO i Nowoczesna chciały odrzucenia projektu, jednak ich wniosek przepadł w głosowaniu. Na znak protestu, tuż przed głosowaniem nad nowelizacją ustawy o TK, trzy partie opozycyjne: PO, Nowoczesna i PSL opuściły salę plenarną. Do wczorajszego posiedzenia odniósł się w mediach społecznościowych Ryszard Petru, lider Nowoczesnej.

- Nie uda wam się ograniczyć naszych swobód obywatelskich – apelował do PiS. - Nieważne, w jak ekspresowym tempie uchwalacie nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, robiąc z niego zabawkę w waszych nieodpowiedzialnych rękach. Nieważne, że pod osłoną nocy w sejmowej speckomisji pozytywnie opiniujecie odwołanie szefów wojskowych i cywilnych służb specjalnych (AW, ABW, SKW i SWW). Ważne, że pokazujecie Nam, jak niepohamowany apetyt macie na totalną władzę. I jak niewiele szacunku dla demokracji i Obywateli - dodawał.

Opuszczenie sali plenarnej każe odczytywać posłom PiS jako czerwoną kartkę od opozycji. - Ta od społeczeństwa przyjdzie szybciej niż myślicie. Jak dotychczas, żaden rząd ani system nie zamknął skutecznie ust Polakom. Wy też nie dacie rady - pisał Ryszard Petru.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA