REKLAMA

Ryszard Petru: PiS upadnie jak Imperium Rzymskie

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 19 stycznia 2016 09:02
Ryszard Petru: PiS upadnie jak Imperium Rzymskie Petru: "Nie wierzę w to, że prezydent Andrzej Duda będzie w kółko podpisywał wszystko to, co mu rzucą na biurko" (fot. twitter.com)

Lider Nowoczesnej był gościem Konrada Piaseckiego w „Kontrwywiadzie” RMF FM. Odniósł się m.in. do dzisiejszej ( 19 stycznia) debaty w Parlamencie Europejskim. Mówił też o konieczności przyspieszenia wyborów.

 „Rozmawiałem z premierem Holandii. Prosiłem, aby cała procedura wobec Polski była najbardziej techniczna, aby jak najmniej było emocji” – mówił Ryszard Petru o dzisiejszej debacie w Parlamencie Europejskim.

Na antenie RMF FM zapowiedział, że będzie pracował nad przyspieszonymi wyborami. „Będę nad tym pracować, by wybory nastąpiły szybko. Im szybciej, tym lepiej. Uważam, że to, co się dzieje w Polsce to nie jest dobra zmiana, tylko szatańska zmiana, zła zmiana” – stwierdził.

Na pytanie, na czym opiera marzenia o wyborach, gdy PiS ma w Sejmie większość, odpowiedział: „Lider opozycji musi mieć strategię działania na najbliższe 3,5 roku. Wiem jedno, że w PiS-ie nie ma pełnej jedności myślenia, tylko dyktatura szefa Prawa i Sprawiedliwości. Nie jest możliwe, żeby ta dyktatura była utrzymana przez 3,5 roku”.

I dodał. „Nie wierzę w to, że prezydent Andrzej Duda będzie w kółko podpisywał wszystko to, co mu rzucą na biurko. Jestem pewien, że znajdzie się grupa, która w którymś momencie powie „nie”. Kiedy to się stanie, tego nie wiem” - mówił lider Nowoczesnej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (8 komentarzy)

 • Mid 2016-07-04 19:18:14
  I bardzo dobrze. Oby najszybciej były nowe wybory, bo to, co się dzieje w Polsce, to skandal. PiS niszczy polskie wartości pod płaszczykiem "patriotyzmu", a głupi lud w to wierzy. Szkoda tylko, że jeśli tak dalej pozostanie, to ludzie obudzią się po czasie z ręką w nocniku. Coraz bardziej wstyd mi za Polskę.
 • Copywriter 2016-01-20 08:40:30
  PIS to wybawcy narodu a Petru jest złem wrodzonym.
 • Jacek 2016-01-19 10:22:06
  Widzę, że "miłujący bliźnich" katolicy spod znaku PIS-u dominują na tym forum...!
 • Magda 2016-01-19 10:17:04
  Czy moze ten ZDRAJCA zostac w jakis sposob wyprowadzony...szkodzi IVRP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • anty żyd 2016-01-19 09:31:44
  Wiesz zdrajco ile istniało państwo rzymskie?Wystarczająco długo aby takich szmaciarzy jak ty i innych Targowiczan pogonić .
 • Mariusz 2016-01-19 09:29:31
  Brawo Rysiek...! Tak trzymaj...! Trzeba usunąć od władzy tego chorego na nienawiść tetryka z Żoliborza...!
 • wm 2016-01-19 09:21:58
  Targowicki się odezwał. Odrażający typ.
 • iza 2016-01-19 09:16:15
  Ty jesteś patriotą swojego kraju , to wstyd i żenada , aby pojechać do Holandii i mówić , aby procedura w PE wobec Polski odbyła się technicznie , ty rozum masz popsuty , nie umiesz wypowiedzieć się merytorycznie w tym temacie. Jako poseł masz zasób słów mizerny , skarżysz się na swoją ojczyznę. Proponuję tobie zamożny z rodu szlachciców , wiadomo z jakiego rodowodu zająć się pracą w Sejmie , wnieść projekty ustaw , dobre dla Rodaków , a nie donosić na swój kraj do innych państw UE. Jesteś największym nieudacznikiem z rodu szlachciców i fatalnym posłem w RP.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA