REKLAMA

Ryszard Petru: Prezydent doprowadzi do upolitycznienia wymiaru sprawiedliwości

  • Autor: PAP/JS
  • 13 września 2017 18:54
Ryszard Petru: Prezydent doprowadzi do upolitycznienia wymiaru sprawiedliwości "To nie były konsultacje, tylko pozyskaliśmy informacje, co proponuje prezydent" - zaznaczył Ryszard Petru. (fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP)

Będziemy mieli do czynienia z ustawami o SN i KRS autorstwa prezydenta, które doprowadzą do upolitycznienia wymiaru sprawiedliwości w Polsce - mówił lider Nowoczesnej Ryszard Petru po spotkaniu z Andrzejem Dudą.

"Potwierdziły się nasze najgorsze obawy. Mianowicie propozycje prezydenta, jakie wynikają z tych konsultacji, są takie, że polityczną rolę ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego zastąpi prezydent" - powiedział Petru. "Będziemy mieli do czynienia z ustawami o SN i KRS, które jednak doprowadzą do upolitycznienia wymiaru sprawiedliwości w Polsce, tylko w postaci prezydenta" - dodał.

Petru podkreślił, że w trakcie rozmów przedstawiciele Nowoczesnej zwracali uwagę prezydentowi, że propozycje, które chce przedłożyć, są niekonstytucyjne. "Zmiany idą w kierunku, który nie tak dawno zawetował" - ocenił lider Nowoczesnej.

"To nie były konsultacje, tylko pozyskaliśmy informacje, co proponuje prezydent" - zaznaczył Petru.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • outlander 2017-09-14 01:02:26
    Rysiek ! Ale Ty jesteś tępy. A jakie teraz są Sądy w Polsce ? Apolityczne ? A który Prezydent na Świecie jest apolityczny ? Znasz takiego ? Wiesz o tym, że "polityka" to płatna k... i znajdziesz Ją wszędzie. Gadasz bzdury aby tylko zaistnieć. Słabo cię wyszkolili w tym kraju, który tak kochasz. I jego resztę, też.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA