REKLAMA

Ryszard Petru rozpoczyna nowy projekt polityczny - "Plan Petru"

 • Autor: PAP/AT
 • 08 stycznia 2018 11:14
Ryszard Petru rozpoczyna nowy projekt polityczny - "Plan Petru" Petru zakłada nowe stowarzyszenie (Ryszard Petru, fot.twitter.com/Nowoczesna)

Były lider Nowoczesnej Ryszard Petru zakłada nowe stowarzyszenie "Plan Petru", które będzie działać we współpracy z Nowoczesną i partiami opozycyjnymi.

Były lider Nowoczesnej Ryszard Petru ogłosi w poniedziałek (8 stycznia), że zakłada nowe stowarzyszenie "Plan Petru" - wynika z informacji w Nowoczesnej. Inicjatywa ma działać we współpracy z Nowoczesną i innymi ugrupowaniami opozycyjnymi.

Na poniedziałek, na godz. 12 zaplanowano konferencję prasową, podczas której Petru ogłosi szczegóły swojej nowej inicjatywy.

W piątek (5 stycznia) w radiowej Trójce Petru poinformował, że w poniedziałek (8 stycznia) chce złożyć propozycję wszystkim partiom opozycyjnym, z którymi również obecnie prowadzi rozmowy. Jak dodał, chodzi o to, aby "szukać tego, co łączy".

Czytaj też: Ryszard Petru: Będę pilnował, aby Nowoczesna nie poszła w ciemną uliczkę

25 listopada ubiegłego roku podczas konwencji partii Ryszard Petru stracił funkcję szefa Nowoczesnej - w wyborach pokonała go Katarzyna Lubnauer.

16 grudnia Rada Krajowa Nowoczesnej wybrała nowy, 15-osobowy zarząd partii, w którym znalazł się m.in. Petru. B. lider Nowoczesnej nie został jednak wybrany przez nową przewodniczącą na funkcję wiceszefa partii. Lubnauer stanowisko to powierzyła: Kamili Gasiuk-Pihowicz, Jerzemu Meysztowiczowi, Witoldowi Zembaczyńskiemu oraz szefowi regionu dolnośląskiego partii Tadeuszowi Grabarkowi.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (2 komentarzy)

 • Bogdan Warturek 2018-01-09 05:34:24
  Rysio, jeśli twoi rodzice (Balcerowicze) nie są winni twojej wyjątkowej głupoty, to może czas ich zapytać, czy nie zostałeś adoptowany, albo znaleziony w kapuście i dlatego jesteś takim głąbem kapuścianym? P.P, to (...), (...) Rysio, ja POsłucham...
 • NiePOwcom 2018-01-08 13:32:26
  .Nowoczesna PO nie wypaliła, więc Rysiek i jego panowie zza kulis kombinują nad "nowocześniejszą" PO... Albo Ryśka boli utrata kontroli nad czymś co miało być jego drogą do zostania "wielkim liderem" i następcą Tuska. Szkoda że nie ogłosił tego w dzień Sześciu Króli - pasowałoby :)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA