REKLAMA

Ryszard Petru: To cały najgorszy rząd Rzeczpospolitej. Świadczy o słabości Morawieckiego

  • Autor: PAP/AT
  • 12 grudnia 2017 12:37
Ryszard Petru: To cały najgorszy rząd Rzeczpospolitej. Świadczy o słabości Morawieckiego Beata Szydło wicepremierem to jest takie jakby stanowisko na otarcie łez - powiedział Petru (Ryszard Petru, fot.twitter.com/RyszardPetru)

Rząd, w którym pozostają ministrowie: spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, obrony narodowej Antoni Macierewicz i sprawiedliwości Zbigniew Ziobro - jest cały czas najgorszym rządem Rzeczpospolitej - powiedział na konferencji prasowej w Sejmie były lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

Prezydent Andrzej Duda przyjął w miniony piątek dymisję rządu Beaty Szydło; w poniedziałek powołał na nowego premiera Mateusza Morawieckiego, a wraz z nim składu jego rządu. Była premier została jednym z trojga - obok Piotra Glińskiego i Jarosława Gowina - jego zastępców; na swych stanowiskach pozostali wszyscy dotychczasowi ministrowie. Morawiecki objął też funkcje szefa resortów: rozwoju i finansów.

"Zmiana na stanowisku premiera to nie jest rekonstrukcja tylko przegrupowanie sił" - powiedział Petru na wtorkowym briefingu w Sejmie.

Ocenił, że rząd w którym pozostają ministrowie: spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, obrony narodowej Antoni Macierewicz i sprawiedliwości Zbigniew Ziobro - "jest cały czas najgorszym rządem Rzeczpospolitej". "Tak naprawdę, na tym etapie świadczy to o wielkiej słabości Mateusza Morawieckiego; nie był w stanie jakiekolwiek zmiany w tym rządzie przeprowadzić" - dodał polityk.

Jego zdaniem "nie jest też jasne" co będzie robić b. premier Beata Szydło, która w nowym rządzie została wicepremierem. "Minister bez teki tak naprawdę nic nie może. I to jest takie jakby stanowisko na otarcie łez" - stwierdził poseł Nowoczesnej.

Jak dodał, Morawiecki jako wicepremier, obiecywał, że nie będą podwyższane podatki, że będą nakłady na inwestycje. Tymczasem - według Petru - podatki wzrosły. "Teraz mamy podwyżkę składek na ZUS. (...) Mateusz Morawiecki mówił o wzroście oszczędności, o wzroście inwestycji, a jak wszyscy wiemy od dwóch lat mamy głęboką zapaść w inwestycjach" - dodał.

Ocenił również, że ostatni strajk lekarzy rezydentów pokazał, że sytuacja w budżecie państwa nie jest dobra. "Morawiecki w połowie roku mówił, że ma super sytuację w budżecie, ale pod koniec roku wiemy, że deficyt sektora finansów publicznych wyniesie 50 mld złotych" - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Stach Ostróżka 2017-12-12 18:46:02
    Pan Ryszard P. "tako rzecze": "...rząd, w którym pozostają ministrowie: spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, obrony narodowej Antoni Macierewicz i sprawiedliwości Zbigniew Ziobro - "jest cały czas najgorszym rządem Rzeczpospolitej"." Oczywiście jest on "najgorszy" dla tych, których w wyniku ostatnich wyborów większość czynnych politycznie Polek i Polaków odsunęła od koryta z ośmiorniczkami i kielichów z szampanem. Z tym pan Ryszard P. - jak widzimy - nie może się pogodzić.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA